LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Cloudy
7°C
 
A A A

Līdz 2. oktobrim var pieteikt izpostītās lauksaimniecības platības

Jautājumi par zaudējumu kompensēšanu lauksaimniekiem ir Zemkopības ministrijas kompetencē.

Lai saņemtu kompensācijas, lauksaimniekiem, kuriem spēcīgo lietavu un plūdu rezultātā ir bojā gājuši lauksaimniecības kultūraugu sējumi un sagatavotais siens, līdz 2017. gada 2. oktobrim jāpiesakās platību apsekošanai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās iestādēs (par platībām, kurās iesēti griķi un kukurūza, – līdz 15. oktobrim.

Lauksaimnieki var iesniegt papildu informāciju par vēl cietušajiem laukiem arī pēc tam, kad pieteikums jau ir iesniegts dienestam. LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) ir izveidota īpaša sadaļa, kur pieejama izdrukāšanai sagatavota daļēji aizpildīta informācijas (pieteikuma) veidlapa, to var iesniegt LAD un LLKC klientu apkalpošanas centros. Pēc informācijas veidlapas saņemšanas, LAD speciālisti 3 darba dienu laikā veiks individuālu platību apsekošanu.

Zaudējumu apmēru rēķinās, ņemot vērā noteiktās vidējās izmaksas uz hektāru attiecīgajām kultūrām. Tās tiks segtas daļējā apmērā.  Kopējā kompensāciju izmaksai nepieciešamā summa tiks aprēķināta, ņemot vērā apzinātās bojā gājušās platības.

coloring.cool