LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Lidijas Ziemeles “Cerība” – optimistiska dāvana novadniekiem

DSC_0956Ludzas pilsētas svētki šogad noritēja ar saukli „Saimī ir spāks!” Tieši tāpēc svētki sākās ar īpašu ģimenisku pasākumu Ludzas Novadpētniecības muzejā. Tur šodien, 2. augustā, notika mūsu novadnieces Lidijas Ziemeles gleznu izstādes „Cerība” atklāšana.

DSC_0943Izstāde ir veltīta mākslinieces 55 gadu jubilejai. Pati Lidija Ziemele atzīst, ka ciparam 5 ir īpaša nozīme viņas dzīvē: šobrīd viņai ir 55 gadi, 5 bērni un 5 mazbērni.

DSC_0936Kuplās ģimenes māmiņai jau kopš jaunības gribējās gleznot, bet savai mīļotai nodarbei viņai izdevies tuvāk pievērsties tikai pirms 10 gadiem. 2004. gadā Lidija uzgleznoja savu pirmo gleznu un deva tai nosaukumu „Pelnrušķīte”. 10 gadu laikā tapušas vairāk nekā 100 gleznas. Māksliniece atzīst, ka gleznas ir viņas iespēja izpausties. Lidija izsaka emocijas krāsās un uzsver, ka katram zīmējumam ir jābūt optimistiskam. „Es gleznoju, lai cilvēki redzētu mūsu novada skaistumu. Skriedami ikdienas gaitas, mēs bieži vien nepamanām, cik skaists ir saulriets Ludzas ezeru atspulgā”, saka māksliniece.

DSC_0927Izstādē iekļautās gleznas tiešām ir optimistiskas, ar pozitīvu lādiņu. Košas bērnības krāsas, ikdienas fragmentu spilgtums, dabas brīnumainās nianses, pagātnes un nākotnes nesaraujamā saikne – tāda ir Lidijas Ziemeles “Cerība”. Tādu viņa to dāvā saviem novadniekiem.

 

coloring.cool