LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Lētākas pusdienas Ludzas skolās

Pašvaldībā atrasta iespēja, kā padarīt lētākas pudienas Ludzas pilsētas skolās. Šī ideja radusies jau pirms laba laika,un no jaunā mācību gada to īstenot ir reāli, jo diviem uzņēmumiem – SIA Raut V un Lean, kas nodarbojas ar skolēnu ēdināšanu Ludzā, beidzas noslēgto līgumu termiņš.

No pašvaldības budžeta nodrošinot pavāru algas un komunālo pakalpojumu izmaksas (ūdens, elektrība), pusdienu cenu veidos tikai produktu iegāde. Līdz ar to pusdienas noteikti būs lētākas. Pirmkārt, tas būs izdevīgi pašai pašvaldībai, jo tiks ietaupīti sociālā budžeta līdzekļi, kas tiek novirzīti skolēnu brīvpusdienām (ik mēnesi pusdienas ap 150 maznodrošināto ģimeņu bērniem izmaksā pie diviem tūkstošiem latu), kā arī vecāku maciņiem. LPĢ otrā korpusa (1. – 6.kl.) ēdnīcā tiks gatavotas pusdienas, uz šejieni būs jānāk arī LPĢ vecāko klašu skolēniem, kas saņems brīvpusdienas.Taču šeit pusdienot lētāk varēs arī visi pārējie, kas vēlēsies. Uz Ludzas 2. vidusskolu brīvpusdienu saņēmējiem silts ēdiens tiks nogādāts termosos, bet attālums nav liels, varbūt arī šīs skolas audzēkņi varētu nākt pusdienot šeit.

Protams, ka skolās kā līdz šim darbosies arī kafejnīcas, kas telpas skolās nomā. Bez šaubām, kafejnīcās piedāvātais sortiments ir dārgāks, taču skolēni bieži vien izvēlas arī smalkmaizītes, sulas vai ko citu.

Šobrīd par izmaiņām ir informēti abu uzņēmumu īpašnieki, arī deputāti ir atbalstījuši ieceri, bet precīzu pusdienu summas kalkulāciju veiks grāmatveži.