LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Partly cloudy
-19°C
 
A A A

Latvijas un Krievijas robežreģionu iedzīvotājiem vieglāk nokļūt pierobežas teritorijās

file35123423_e49967602013. gada 6. jūnijā stājās spēkā Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu.

Saskaņā ar Vienošanos personām, kas pastāvīgi un likumīgi dzīvo Latvijas un Krievijas pierobežu teritorijās ne mazāk kā 3 gadus, kā arī viņu laulātajiem, nepilngadīgajiem bērniem un personām, kas atrodas viņa apgādībā/aizbildnībā, neatkarīgi no pierobežas teritorijās nodzīvotā laika, bez maksas var tikt izsniegtas vietējās pierobežas satiksmes atļaujas. Atļaujas dos iespēju to turētājiem ieceļot un uzturēties otras valsts pierobežas teritorijā līdz 90 dienām 180 dienu laikā.

Latvijas pierobežas teritoriju iedzīvotājiem atļaujas izsniegs Krievijas Federācijas vēstniecība Rīgā un Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāts Daugavpilī, bet Krievijas iedzīvotājiem Latvijas Republikas konsulāts Pleskavā.

Minētās diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības izsniedz atļaujas, pamatojoties uz iesniegtajiem pierobežas teritoriju iedzīvotāju sarakstiem, kuras sastāda pašvaldība.

Pierobežas teritoriju iedzīvotāji sarakstos tiek iekļauti, ja:

– šīm personām otras valsts pierobežas teritorijā ir nekustamais īpašums,

– dzīvo radinieki – laulātie, bērni (tai skaitā adoptētie), vecāki (tai skaitā aizbildņi un aizgādņi), vecāsmātes un vectēvi, mazbērni, brāļi un māsas,

– atrodas radinieku apbedījumi,

– nepieciešams šķērsot robežu, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, piedalītos kultūras, izglītības, sporta vai reliģiskos pasākumos, uzturētu kontaktus saimnieciskajā jomā (bez tiesībām strādāt algotu darbu).

Lai šovasar varētu saņemt šādu atļauju, līdz šā gada 25. jūnijam Ludzas novada iedzīvotājiem jāgriežas Ludzas novada pašvaldībā vai pagastu pārvaldēs.

Vēršam uzmanību, ka Latvijas un Krievijas pierobežas teritorijas, uz kurām attiecas Vienošanās, ir uzskaitītas Ministru kabineta 2010. gada 25. maija noteikumos Nr 468 „Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanos par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu” (grozīti ar Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumiem Nr. 296).

coloring.cool