LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Latvijas pašvaldību izpilddirektori iepazīst Ludzu

Pirms 15 gadiem, kārtojot darījumu kādā no Vidzemes rajona centriem, nosaucu pilsētu, uz kuru jāpiegādā prece – Ludza. Darbinieks devās pie kolēģa precizēt, vai tiešām esot tāda vieta Latvijā, kā te papīrā stāv rakstīts?

Jutos neērti. Biju pārsteigta. Šokēta. Tad pikta.

Vēl šodien atceroties šo gadījumu, domāju, vai tā bija tāda izrādīšanās, vai arī puisim tik švaki gājis skolā, ka nekad nav dzirdēts Ludzas vārds. Diemžēl arī šodien ik pa brīdim rodas sajūta, ka Latvija beidzas kaut kur ap Jēkabpili. Tā jau ir – Ludza allaž ir tālāk no Rīgas nekā Rīga no Ludzas.

Taču šodien Ludza lauž stereotipus. Mēs prezentējam sevi ne vien kā vecākā Latvijas pilsēta ar tai raksturīgo vecpilsētas ainavu, bet arī kā vieta, kur glabā cilvēciskumu, laipnību, atvērtumu un viesmīlību.

20. augustā Ludzā pulcējās Latvijas novadu pašvaldību izpilddirektori. Izpilddirektoru sanāksmē Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele sacīja: “Ja Daugavpils ir Latgales galvaspilsēta, Rēzekne – Latgales sirds, tad Ludza – Latgales dvēsele. ” Protams, ir mums arī fiziski trūkumi, bet tās ir ārstējamas slimības, piemēram, ceļu, ielu stāvoklis, mājokļu saimniecība, kas vienmēr prasās pēc saimnieciskas rokas. Taču neizsīkstoša ir ludzāniešu apņemšanās veidot dzīvi labāku arī grūtajos laikos.

Par pilsētas mūsdienu attīstības tendencēm prezentācijā kolēģiem stāstīja Ludzas novada domes izpilddirektors Sergejs Jakovļevs. Ar interesi klātesošie iesaistījās diskusijā par Valsts un pašvaldības policijas sadarbību un kompetencēm, uzdodot jautājumus VP Latgales reģiona Kārtības policijas biroja priekšniekam J. Pastaram.

Lieliski bija Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvaldes demonstrējumi

Ar iedvesmu, sirsnību un patriotismu par to, kā Ludzā notiek vecpilsētas saglabāšana un tūrisma jomas attīstība, par jaunajiem maršrutiem un ūdeņu izklaidēm pastaigā uz plosta pa Mazo Ludzas ezeru direktoriem stāstīja Ludzas TIC vadītāja Līga Kondrāte.

Pilskalnā viesi ieklausījās senajā nostāstā par Ludzas sargātāju – Lūciju, Ludzas Novadpētniecības muzeja brīvdabā iegleznoja savu elementu Ludzas ainavā, šeit noskaņu radīja kopā ar A. Seimuškinu dziedātā huzāru romance “Vaše blagorodije…”

Ludzas Amatnieku centrā iepazina senos arodus un latgaļu sadzīvi. Tradicionālajā keramikas podā par atmiņu Ludzai ierakstīja savu vārdu.

Ludzas novada izpilddirektors S. Jakovļevs kolēģiem novēlēja: “Dodieties uz Ludzu, lai pārliecinātos, ka šeit jūs uzrunās ar siltu vārdu, skanīgu latgaliešu dziesmu, dalīsies maizes riecienā. Ceram, ka pašvaldību izpilddirektori aizvedīs no Ludzas uz saviem novadiem pozitīvus iespaidus, arī pa kādai idejai, un Latvijā apritē aizvien vairāk ienāks latgaliskais.”

Un visbeidzot, netiks uzdoti jautājumi kā – Vai pie jums tur elektrība ir? un ceļi? un veikali? Ir, ir, un paši mēs esam cīši lobi cylvāki!