LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Latvijas novadi lepojas Rīgā – “Novadu dienas 2011”

Visas dienas garumā notiks šī novada folkloras un etnogrāfisko ansambļu, kā arī tautas muzikantu koncerti. Būs apskatāma amatnieku darinājumu izstāde un demonstrējumi, notiks novada īpašo ēdienu degustācija, kā arī kulināro izstrādājumu un amatnieku darinājumu tirdziņš.

Pretstatā Rīgas mūsdienīgajam, steidzīgajam ritmam, dinamiskajai kultūras dzīvei, kas ir atvērta pasaules vēsmām un ietekmēm, Latvijas novadi ir konservatīvāki un apzinās savu unikalitāti.
Multikulturālais, globalizētais rīdzinieks šobrīd arvien vairāk ilgojas pēc stabilitātes, tradīcijām un sakņu izjūtas. “Novadu dienas 2011” aicina atcerēties to, ka mēs – rīdzinieki esam nākuši no Zemgales, Kurzemes, Latgales un Vidzemes: lepoties ar to un priecāties par novadu tradicionālās kultūras bagātībām, kas arī šodien tiek koptas un attīstītas.

“Novadu dienu 2011” pasākumi:
8. maijs – Rīgas diena, “Novadu dienu 2011” atklāšana
15. maijs – Latgales diena;
12. jūnijs – Kurzemes diena;
24. jūlijs – Zemgales un Augšzemes diena;
14. augusts – Vidzemes diena.

Uz “Novadu dienām 2011” īpaši aicināti pieteikties amatnieki un tradicionālās kulinārijas meistari, kuri ar darinājumiem varēs piedalīties sava Novada dienas tirdziņā.

Atbalsta: Latvijas novadu un pilsētu pašvaldības, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Plašāka informācija: www.knmc.gov.lv