LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Latvijas Kultūras kanons Ludzas 2.vidusskolā

Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka sadarbībā ar Ludzas 2. vidusskolas bibliotekāri Svetlanu Andruškeviču organizēja Latvijas Kultūras kanona popularizēšanai veltīto pasākumu. Pasākumam tika izvēlēta Latvijas iedzīvotāju mīļākā Kārļa Skalbes pasaka “Kāķīša dzirnavas”, kurā pasakas autors atklāj mūžseno patiesību, ka pasaulē vienmēr uzvar labais.

1.-4. klašu audzēkņi un viņu jaukās, atraktīvās, zinošās pedagoģes Andžela Rutkovska, Inta Trukšāne, Aija Ņikitina un Lidija Meļko gatavojās pasākumam varāk nekā mēnesi – iepazīnās ar Kārļa Skalbes biogrāfiju, lasīja pasaku, izspēlēja to lomās, meklēja atbildes uz dažadiem jautājumiem, skatījās pēc pasakas motīviem uzņemto multfilmu un salīdzināja to ar grāmatā lasīto, atainoja pasakas varoņus savos zīmējumos, no izrādes, kura ir ar tādu pašu nosaukumu kā grāmata, mācījās dziesmu par kaķīti. Līdz beidzot saulainā marta rītā  bērni pulcējas skolas zālē, kur skatītājiem rādīja visu rūpīgi sagatavoto materiālu.

Bērnu zīmējumi, kurus tagad var redzēt skolas aktu zālē, aprīļa sākumā būs skatāmi Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā, vēlāk tie ceļos uz Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” Rēzeknē.

 Elita Zirne,

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas metodiķe

coloring.cool