LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Mostly clear
14°C
 
A A A

Latvijas Jaunatnes Olimpiādē mūsu sportisti izcīnīja 11 medaļas!

12. jūnijā Ventspilī tika svinīgi iedegta Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes lāpa. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.

Olimpiade (1)Olimpiāde šovasar norisinājās no 13. līdz 15. jūnijam. Jaunie sportisti sacentās 26 Olimpiskajos sporta veidos, kur 17 no tiem notika Ventspilī, Ārpus Ventspils sacensības notika arī sporta veidos, kam nepieciešamas specifiskas sporta bāzes: burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, vingrošanā un volejbolā – Liepājā, smaiļošanā un kanoe – Brocēnos, airēšanā – Jūrmalā, golfā – Ugālē.Olimp_jaun (3)

Kopā Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē piedalījās 2156 dalībnieku no 75 Latvijas pašvaldībām, ieskaitot sportistus, trenerus, delegāciju vadītājus un citus. Ludzānieši nepilnu triju dienu laikā tika pie 11 medaļām, no kurām 3 bija zelta, 4 sudraba un 4 bronzas godalgas. Komandu kopvērtējumā mūsu novada sportisti Olimpiādi noslēdza 18. pozīcijā. No Ludzas novada dalībai Olimpiādē bija pieteikti 44 sportistus un 6 trenerus 3 sporta veidos: handbolā, svarcelšanā, vieglatlētikā.

Olimp_jaun (1)Olimpiādē triumfēja mūsu handbolisti. Jaunietēm Ludzas novada komanda ar 42:11 (18:8) sagrāva Salaspils novadu. Uzvarētājām desmit vārtus guva Juta Golubova, bet septiņus – Amanda Lukašenoka un Elīna Oļipova.
Zēniem aizraujošā cīņā Ludzas novada komanda ar 35:27 (14:17) pieveica Auces novadu. Komandas uzvaru ar deviņiem vārtiem kaldināja Valdis Trukšāns, bet astoņus – Eduards Urbanovičs.

Vieglatlēti izcīnīja sOlimp_jaun (2)ešas dažāda kaluma medaļas. 3000 metru soļošanā I vietu izcīnīja Jana Dūmiņa no Kārsavas, bet III vietu ieguva zilupiete Anastasija Mošerenoka. Zaigas Protizānes kontā ir divas II vietas – 800 m un 1500 m distancē. III vietu 5000 m soļošanā izcīnīja Agris Segals no Zilupes. Kārsavietis Justīns Petinens kļuva par trešo labāko lodes grūšanā.

Svarcēlāji mājup pārveda trīs medaļas. Ēriks Silovs izcīnīja II vietu svara kategorijā līdz 69 kg. Sudrabu ieguva arī Gints Sarkans, bet svara kategorijā virs 94 kg. III vietu savā svara kategorijā (līdz 50 kg) izcīnīja svarcēlājs Maksims Kulakovs.

Sacensību starplaikos Ventspils pilsēta olimpiādes dalībniekiem, viesiem un tūristiem  piedāvāja arī kultūras, aktīvās atpūtas un izklaides pasākumus.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Lauras Grišānes un Elēnas Fjodorovas foto

coloring.cool