LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Ludza
Mostly cloudy
1°C
 
A A A

Latvijas handbola izlasē – astoņi ludzānieši

Nesen Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kā arī Bulgārijā un Lietuvā notika Eiropas handbola čempionāts jauniešiem U-18 (1998. g. dzimušie puiši) grupā. Pirmo reizi handbola vēsturē čempionāts tika rīkots šādā formātā. Piedalīties čempionātā bija dota iespēja 43 valstu jauniešu handbola izlasēm. Katras valsts izlase pierādīja sevi piecās spēlēs. 

IMG_0643Latvijas izlases turnīra vieta bija Gruzija. Turp devās 15 sportistu komanda. Izlases treneri: Arnolds straume un Ivars Lācis. Mūs šis notikums sporta dzīvē ir īpašs ar to, ka izlases sastāvā 8 puiši ir ludzānieši, kas pašlaik mācās Murjāņos. Tie ir: Raivis Gorbunovs, Mārtiņš Stepuļenoks –Stukanovs, Jānis Noviks, Elvijs Kušners, Armands Usāns, Guntis Piļpuks (dz. 2000. g.), Artūrs Meikšāns, Anrijs Rubins. Izlases kandidātos arī Kristaps Logins.

Latvijas izlasei izdevās sasniegt labu rezultātu: piecās spēlēs trīs uzvaras. Pārspētas Gruzijas, Lietuvas un Beļģijas izlases.

Ludzānieši ieguva vairākas balvas: Mārtiņš tika atzīts par labāko  spēlē ar Beļģiju, Raivis – labākais spēlē pret Rumāniju, Elvijs – labākais spēlē pret Bosniju – Hercegovinu. Tomēr visvērtīgākās ir balvas, kas tika pasniegtas turnīra noslēgumā: Mārtiņš Stepuļenoks – Stukanovs novērtēts kā turnīra  labākais līnijas spēlētājs un iekļauts simboliskajā labāko septiņniekā, bet Raivis Gorbunovs kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju (38 gūtie vārti).

Mūsu sporta skola var lepoties ar saviem handbolistiem. Kaut arī puiši tagad mācās Murjāņos, spēles pamati un pirmais rūdījums gūts tieši Ludzā. Zēnu pirmais treneris bija Edgars Zverjako, vēlāk – Andrejs Narnickis un Antons Gendelis.

Kā atzīst A. Gendelis, izlases sniegums čempionātā bija labā līmenī. Kaut gan sākotnēji šķita, ka kaimiņu – Lietuvas un Igaunijas — izlases bija pārākas, čempionātā Latvija tās atstāja aiz sevis. Mūsu handbolistiem tas bija pirmais tik nozīmīgais starts – Eiropas čempionāts, un viņi sevi pierādīja izcili.

Murjāņos gandrīz visi mūsu zēni šogad uzsākuši mācības 12. klasē. Guntim, kas komandā bija jaunākais, gan tikai tagad sākas vidusskolas gadi. Kā stāsta murjāņieši, brīvā laika viņiem ir pavisam maz. Dienā notiek divi treniņi un, protams, arī visas mācību stundas. Disciplīna sportistiem ir stingra, jāievēro režīms, lai nesakrātu soda punktus, bet, ja ir mērķis sportā sasniegt labus rezultātus, tad citādi nevar.

Pēc 2 gadiem notiks čempionāts U-20 grupā, un, cerams, – ludzānieši Latvijas izlasē tāpat būs dominējošie. 

Vanda Žulina

Foto: Mārtiņš un Raivis vasaras brīvlaika noslēgumā pabija Ludzas Sporta skolā.

coloring.cool