LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Intermittent clouds
19°C
 
A A A

Latvijas Dzīļu atklājēji meklē atraktīvu komandas biedru ģeologu un vides pētnieku ekspedīcijai uz Eiropu

logo_latvijaVēlaties doties ekspedīcijā pa Eiropu? Latvijas jaunie ģeologi un vides zinātnieki ir uzsākuši nebijušu patriotisma projektu „Latvijas dzīļu atklājēji”, lai izzinātu Latvijas dzīles un pierādītu, ka Latvija ir viena no dabīgā minerālūdens lielvalstīm pasaulē. Vēl līdz 13.jūnijam ikviens var pieteikties vislabākajam vasaras piedzīvojumam un, iespējams, vēlāk arī kļūt par Latvijas Dzīļu atklājēju komandas dalībnieku ekspedīcijai uz Eiropu, kas notiks jau jūlijā.

Karlīna Jansone, viena no Latvijas dzīļu atklājēju komandas dalībniecēm, atzīst, ka šī ir vienreizēja iespēja kādam pievienoties ģeologu un vides zinātnieku ekspedīcijai uz Eiropu: „Tas varētu kādam kļūt par vislabāko vasaras piedzīvojumu! Rakstiet uz [email protected], norādiet, ka vēlaties kļūt par Latvijas dzīļu atklājēju, un viens laimīgais pēc nejaušības principa kļūs par mūsu ceļabiedru”.

Galvenās prasības: jābūt vismaz 18 gadus vecam, jābūt Latvijas patriotam, jāmīl ceļot, jāinteresējas par ģeogrāfiju, jāgaršo minerālūdens un jābūt gatavam popularizēt ideju, ka „Latvija ir minerālūdens lielvalsts” un ka mūsu minerālūdens ir vislabākais. Dalība ekspedīcijā ir bezmaksas, tiek nodrošināta nakšņošana un ēdināšana.

Projekta iniciatori ir jaunie ģeologi un vides zinātnieki, kas pašlaik studē vai ir pabeiguši studijas Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultātē, un to domubiedri. Projekta ietvaros jaunieši izveidojuši kustību „Latvija – minerālūdens lielvalsts” un dodas ekspedīcijā uz Latvijas pilsētām, popularizējot un izglītojot par projektu. Vienlaikus Latvijas dzīļu atklājēji veic izpēti senākā dabīgā minerālūdens un izvēlētā projekta simbola „Mangaļi” dziļurbumam (410 m), lai jau jūlijā dotos ekspedīcijā uz dažādām Eiropas valstīm un izaicinātu tās, pierādot, ka Latvija ir minerālūdens lielvalsts.

Latvijas dzīļu atklājēju mērķis ir veicināt iedzīvotāju patriotismu un pierādīt, ka, neskatoties uz Latvijas teritorijas nelielajiem izmēriem, varam sacensties ar Eiropas lielākajām valstīm, kā, piemēram, Itāliju, Franciju un Vāciju u.c. Latvija nekad nebūs naftas un zelta ieguves lielvalsts, tomēr viena no mūsu nozīmīgākajām dzīļu bagātībām ir uzturā lietojamie pazemes ūdeņi, kas citviet pasaulē ir izsīkstoši vai piesārņoti. Pateicoties ģeoloģiskajai uzbūvei, mēs varam lepoties arī ar izciliem dabīgo minerālūdeņu resursiem.

Vienlaikus Latvijas dzīļu atklājēju piedzīvojumiem var sekot līdzi sociālajos medijos – facebook.lv/dziluatklajeji un draugiem.lv/dziluatklajeji, kā arī tviterī @dzīluatklajeji. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti.

Informāciju sniedza:

Karlīna Jansone

Mob.: 26174731; [email protected]

coloring.cool