LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Cloudy
-2°C
 
A A A

Latvijā uzsākts jauns sociāli nozīmīgs projekts “Laimīgai Latvijai”

Pirmdien, 12.martā labdarības organizācija Ziedot.lv sadarbībā ar partneriem uzsāka jaunu un sociāli nozīmīgu projektu “Laimīgai Latvijai”. Tas sniegs palīdzību Latvijas ģimenēm, kuras nonākušas kritiskās situācijās un bez līdzcilvēku atbalsta nespēj atrisināt radušās problēmas, kā arī rūpēsies par videi draudzīgu resursu izmantošanu un ļaus sabiedrībai vienkāršā veidā iesaistīties labdarībā.

“Laimīgai Latvijai” ir ilgtermiņa palīdzības projekts, kura ietvaros atbalstu saņems ģimenes ar bērniem invalīdiem, senioru ģimenes, ģimenes, kuras skārušas pēkšņas nelaimes, smagi slimi cilvēki un centīgas, bet trūcīgas ģimenes.

“Labdarības projekts “Laimīgai Latvijai” veidots kā sociāli nozīmīga kustība, kas vieno sabiedrību, palīdzot tām ģimenēm, kurām dažādu apstākļu dēļ ir grūtības ar pašu elementārāko vajadzību nodrošināšu, piemēram, medikamentiem, pajumti, bērnu aprūpi vai skološanu. Neviena sabiedrība nevar būt pārtikusi un laimīga, ja liela daļa tās pārstāvju dzīvo uz nabadzības sliekšņa un nevar nodrošināt pilnvērtīgu dzīvi un izglītību saviem bērniem. Pēckrīzes situācijā daudzās ģimenēs nabadzība diemžēl apmetusies uz pastāvīgu dzīvi. “Laimīgai Latvijai” kustībā jau iesaistījušies tie partneri, kuriem rūp apkārtējo labklājība un atbalsts ģimenēm tiek redzēts kā risinājums valsts attīstībai. Plašāka sabiedrība šajā kustībā tiek aicināta iesaistīties jau tradicionālos veidos, atbalstot ar ziedojumiem, gan inovatīvā un videi draudzīgā veidā, iegādājoties no atkārtoti izmantota stikla iepakojuma gatavotus garšvielu traukus, tādējādi gūstot arī mums katram tik nepieciešamās emocijas, kas rodas palīdzot – prieku, laimi, mieru, mīlestību un cerību,” skaidro labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Lai iesaistītos palīdzības sniegšanā un dāvātu līdzekļus Latvijas ģimenēm, līdzcilvēki aicināti izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:
• ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv;
• zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (ziedojums – 1 lats);
• ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā “Maxima” visā Latvijā;
• iegādājoties no otrreizējās pārstrādes stikla gatavotus garšvielu trauku kolekciju Ziedot.lv kioskā, www.laimigailatvijai.lv vai “Maxima XX” un “Maxima XXX” veikalos.

Viens no inovatīvākajiem un videi draudzīgākajiem veidiem, kā sabiedrība aicināta iesaistīties palīdzības sniegšanā, ir iegādāties no atkārtoti izmantota stikla iepakojuma gatavotu garšvielu trauku kolekciju. Garšvielu trauku kolekciju veido trauki ar pieciem dažādiem nosaukumiem – “Īsta mīlestība”, “Patiess miers”, “Neviltots prieks”, “Pilna laime” un “Gaiša cerība”. Katrs kolekcijas trauks sniedz palīdzību kādai konkrētai ģimeņu grupai, jo visi līdzekļi, kas iegūti no konkrētā trauka pirkuma, simts procentu apmērā nonāk labdarībai.

Pateicoties prasmīgām meistaru rokām, garšvielu trauki ir pilnīgs roku darbs un izgatavoti pēc īpaša pasūtījuma stikla otrreizējās pārstrādes darbnīcā “Buteljons”. Lai ieņēmumi no garšvielu trauku tirdzniecības simts procentu apmērā tiktu novirzīti labdarībai, trauku izveides un pārdošanas izdevumus sedz projekta partneri. Izejmateriālus piegādā “Latvijas Zaļais punkts” un ražošanas izdevumus sedz veikalu tīkls “Maxima” un “Latvijas Valsts meži”. Tāpat veikalu tīkls “Maxima” bez atlīdzības nodrošina garšvielu trauku kolekcijas labdarības tirdzniecību “Maxima XX” un “Maxima XXX” veikalos. Savukārt “Latvijas Televīzija” kā partneris, kuram rūp Latvijas sabiedrības labklājība, iesaistījies līdzcilvēku informēšanā par situāciju, kādā nonākušas Latvijas ģimenes.

Projektā “Laimīgai Latvijai” iegūtie ziedojumi tiks izmantoti, lai sniegtu praktisku palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Sadarbojoties sociālajiem dienestiem un vietējām labdarības organizācijām, Ziedot.lv rūpīgi izvērtēs katras ģimenes situāciju un organizēs nepieciešamās palīdzības sniegšanu. Projektā iesaistītajām ģimenēm netiks dota nauda, bet gan atbalsts, nodrošinot pašas nepieciešamākās ikdienas lietas.

Projekta sākotnējā komunikācijā izmantotais sauklis “Mīlestību var nopirkt” aicina iegādāties kādu no “Laimīgai Latvijai” garšvielu traukiem ar konkrēto emociju, kas palīdz noteiktai sabiedrības grupai:
• “Īsta mīlestība” – palīdzība ģimenēm ar bērniem invalīdiem, sniedzot atbalstu ģimenēm, kurās aug nedziedināmi vai smagi slims bērniņš.
• “Gaiša cerība” – palīdzība senioru ģimenēm ārstniecības, medikamentu un mājas aprūpes nodrošināšanai, malkas iegādei u.c.
• “Pilna laime” – palīdzība neparedzamās situācijās, nāves gadījumos, pēc autoavārijām, dabas nelaimēs, kad plūdi, zibens spēriens, ugunsgrēks vai sprādziens noposta mājokli utt.
• “Patiess miers” – palīdzība, nodrošinot veselības iespējas ģimenēm, kurās palīdzību nevar sniegt valsts, piemēram, operācijas, protēžu iegāde, ortozes, dzīvības glābšana, medikamenti, medicīnisko palīglīdzekļu iegāde utt. Palīdzība cilvēkiem, kuri bez sabiedrības atbalsta var palikt par invalīdiem, jo pašu spēkiem nevar tikt galā, kā arī paliatīvā aprūpe un invalīdu integrācija sabiedrībā.
• “Neviltots prieks” – palīdzība trūcīgajām ģimenēm akūtu sadzīves situāciju risināšanā, piemēram, sagruvusi aka, kas ir vienīgas dzeramā ūdens avots, nespēja attīstīt bērnu talantus, nespēja iegādāties dārzeņu sēklas un sēklas kartupeļus pārtikas nodrošināšanai, palīdzība malkas iegādei, remontdarbiem utt.

“Laimīgai Latvijai” stāstus varēs lasīt www.laimigailatvijai.lv un redzēt LTV1 kanālā, savukārt saziedoto līdzekļu izlietojumam sekot līdzi varēs portālā www.ziedot.lv.

Papildu informācija
Ilze Ošāne
Ziedot.lv Komunikācijas vadītāja
Tel.: 29400422
E-pasts: [email protected]

Inga Bite
“P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Tel.: 28626761
E-pasts: [email protected]