LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-2°C
 
A A A

Latgols un Tenax par zeltu cīnīsies Ludzā

Ceturtajā Latvijas Virslīgas čempionāta finālsērijas spēlē Dobeles “Tenax” handbolisti ar 24:20 (8:11) pieveica “SK Latgols” vienību, panākot izlīdzinājumu sērijā 2:2.

Spēli rezultatīvi iesāka dobelnieki, kuri septītajā minūtē pēc Aigara Bisenieka gūtajiem vārtiem izvirzījās vadībā ar 4:2. Nākošajās desmit minūtēs mājinieki palika sausā, kamēr “SK Latgols” pēc Vitālija Borisenko gūtajiem vārtiem ieguva +2 (6:4).

Vairākkārt glābjot savu komandu, spēlē iesaistījās arī abu komandu vārtsargi Dainis Putra un Gatis Kozlovs. Lai arī “Tenax” neprata izmantot nopelnīto vairākumus, viņiem pēc diviem 17 gadus vecā Nila Kreicberga precīzajiem metieniem izdevās 27. minūtē samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (8:9). Mača izskaņā pirmo no pieciem 7 metru soda metieniem šajā puslaikā nerealizēja Vitālijs Borisenko, tomēr uzreiz pēc tam divreiz precīzs bija Kaspars Lisovskis, atjaunojot “SK Latgols” trīs vārtu pārsvaru (11:8).

Otro puslaiku fantastiski iesāka Dobeles “Tenax” handbolisti, kuri nepilnu četru minūšu laikā pēc diviem Aigara Vilciņa, precīza Aleksandra Krastiņa un Nila Kreicberga vārtiem rezultātu izlīdzināja (12:12). Jau nākošajā uzbrukumā precīzs bija Kreicbergs, panākot +1 “Tenax” vienībai (13:12).

“SK Latgols” handbolistiem izdevās spēli līdzsvarot, tomēr “spēles vijole” piederēja dobelniekiem, kuri ar Daini Putru vārtos turpināja pakāpeniski palielināt rezultāta starpību. Nelīdzēja arī viesu pieprasītais minūtes pārtraukums un, savu līdzjutēju atbalstīti, mājinieki desmit minūtes pirms mača beigām pēc Vilciņa vārtiem panāca +6 (21:15).

Atlikušajās mača minūtēs ludzāniešiem vairs neizdevās sasmelt izlieto ūdeni un “Tenax” vienība svinēja uzvaru ar 24:20. Sērijā rezultāts izlīdzināts 2:2.

Rezultatīvākie ar pieciem gūtajiem vārtiem bija Aigars Vilciņš un Nils Kreicbergs, bet pa četriem vārtiem guva Arvis Juzups un Niks Sproģis. Visiem astoņus vārtus guva Vitālijs Borisenko, bet piecus – Gunars Dalibo.

Līdz ar to jauno Latvijas čempionu uzzināsim nākošajās nedēļas nogalē, kad abas komandas Ludzā tiksies piektajā spēlē 20. maijā plkst. 17:00.

Informācijas avots: www.handball.lv