LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly sunny
25°C
 
A A A

“Latgols juniori” triumfē 1. līgas čempionātā

Sestdienas vakarā Aizkrauklē par Latvijas čempionāta 1. līgas uzvarētāju kļuva Ludzas komanda “Latgols juniori”, kas aizraujošā finālā pēcspēles metienu sērijā ar 38:36 pārspēja “Celtnieks Rīga-2”.

Jāatgādina, ka regulāro čempionātu “Celtnieks Rīga-2” noslēdza 2. vietā aiz Skrīveri/Aizkraukle, bet “Latgols juniori” bija vien piektajā vietā. Rīdzinieki izslēgšanas spēles sāka no pusfināla, kur ar 33:22 pieveica ONSC/HK Ogre, savukārt ludzānieši vispirms ceturtdaļfinālā ar 30:25 pieveica RPI-seniorus, bet pusfinālā pēcspēles metienos ar 38:37 pieveica Skrīveri/Aizkraukle. Savstarpējās spēlēs “Celtnieks-2” un “Latgols juniori” uzvaras dalīja uz pusēm – pirmajā aplī ar 36:26 pārāki bija ludzānieši, bet otrajā aplī rīdzinieki revanšējās – 33:31.
Finālspēli veiksmīgāk iesāka “Latgols juniori”, kuri pēc Armanda Usāna un Artūra Skovnas metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. “Celtnieks-2” spēja rezultātu līdzsvarot un arī pārņemt vadību (4:3), taču tikai uz īsu brīdi, jo puslaika turpinājumā ludzānieši to atguva un iekrāja vairāku vārtu pārsvaru. Desmit minūtes līdz puslaika beigām Edvīns Mekšs panāca +4, bet puslaika pārtraukumā “Latgols juniori” devās ar triju vārtu pārsvaru – 17:14.
Otrā puslaika sākumā pēc Normunda Blomes metiena “Celtnieks-2” pietuvojās līdz minimumam, tomēr vadību ludzānieši tā arī neatdeva un vēlāk atkal atrāvās līdz +3. Otrā puslaika izskaņa gan izvērtās saspringta, jo pie rezultāta 30:28 “Latgols junioru” labā “Celtnieks” veica triju vārtu izrāvienu un pirmoreiz kopš spēles sākuma izvirzījās vadībā – 31:30. Pēdējo pusminūti komandas uzsāka pie neizšķirta rezultāta, bet pēdējās sekundēs ātrajā uzbrukumā aizskrēja ludzānietis Kristaps Logins, kura metienu līdz ar spēles beigu signālu atvairīja Artūrs Buračevskis. Pēc 60 minūtēm neizšķirts – 33:33.
Tādējādi uzvarētāju nācās noteikt pēcspēles metienu sērijā. Ludzānieši visos piecos mēģinājumos bija precīzi, kamēr rīdziniekiem trešajā metienu sērijā savu iespēju neizmantoja Artūrs Kļaviņš – viņa metienu atvairīja Rolands Ļebedevs, nodrošinot “Latgols junioriem” triumfu 1. līgā.

Virslīgā – cīņa par bronzu

Atgādinām, ka SK “Latgols” vīri cīņā par bronzu SynotTip handbola Virslīgā, tiekoties ar “Ogre/Miandum”, panākuši izlīdzinājumu. Sērijas trešā spēle notiks šo piektdien, 27. aprīlī, Ogrē.

Latvijas čempionātā sievietēm “Latgols” turpina cīņu par 3. vietu, tiekoties ar “REIR Dobele”. Spēļu kalendārs: šo svētdien, 29. aprīlī, 16:00 Ludzā, 6. maijā Dobelē, 12. maijā 15:00 Ludzā.

Sagatavots pēc Latvijas Handbola federācijas ziņām (www.handball.lv)

Publicitātes foto

coloring.cool