LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Latgols izcīna uzvaru pirmajā bronzas sērijas spēlē

Sestdien, 22. aprīlī, pirmo uzvaru cīņā par trešo vietu SynotTip handbola Virslīgā izcīnīja Ludzas “Latgols” handbolisti, kas savā laukumā ar 31:28 pārspēja “Ogre/Miandum”, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Šosezon abas komandas tikušās četrreiz un trijos gadījumos uzvarējuši Ludzas handbolisti. Zīmīgi, ka visi trīs panākumi gūti Latvijas čempionāta spēlēs (36:21, 32:31, 28:22), bet “Ogre/Miandum” pie vienīgā panākuma savstarpējās cīņās tikusi LHF kausa izcīņas finālā, kas turklāt notika Ludzā (27:26). Pusfinālu sērijās “Latgols” un “Ogre/Miandum” komandas divās spēlēs piekāpās, attiecīgi, “Celtniekam” un “Tenax”. Šodien Ogres komandai nevarēja palīdzēt viens no tās līderiem Artis Kurmēns, tomēr tas nemazināja viesu komandas apņēmību pacīnīties ar ludzāniešiem.
Spēles sākums gan krietni veiksmīgāks bija “Latgolam”, kas jau pirmo piecarpus minūšu laikā ieguva 5:1 vadību, bet nākamajās palielināja savu pārsvaru līdz +6, pēc Jāņa Pavloviča metiena panākot 8:2. Neilgi pēc puslaika vidus ludzāniešu atrāviens sasniedza arī septiņus vārtus (12:5), bet puslaika beigu daļā pārliecinošāki bija ogrēnieši, kas kolektīvām pūlēm deldēja deficītu un piecas minūtes līdz pārtraukuma, precīzi metot Artis Laganovskim, pietuvojās vien triju vārtu attālumā (13:10). Puslaiku “Latgols” noslēdza ar 17:13.
Pēc trijiem Arvja Laganovska rezultatīvajiem uzbrukumiem “Ogre/Miandum” pat pietuvojās līdz minimumam (18:17), taču tad panākumi uzbrukumā apsīka un ogrēnieši pretiniekus tā arī nepanāca. Puslaika turpinājumā “Latgols” pakāpeniski atkal attālinājās un 45.minūtē Raivis Gorbunovs panāca salīdzinoši drošo +6 (24:18). Taču tas vēl nebija viss – pateicoties brāļu Laganovsku sniegumam uzbrukumā un komandas kopējam veikumam aizsardzībā “Ogre/Miandum” nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām pievilka līdz minimumam – 29:28. Tomēr izšķirošajos brīžos aukstasinīgāk nospēlēja mājinieki, kuri izcīnīja uzvaru ar 31:28 un sērijā līdz trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.
Uzvarētāju labā septiņus vārtus guva Jānis Pavlovičs, bet zaudētājiem 13 vārti Arvja Laganovska rēķinā. Sērijas otrā spēle 30. aprīlī notiks Ogrē.
“Sākām labi, taču tad pamainījām sastāvu, vairāk iesaistījām jaunos, un Ogre pievilka. Otrajā puslaikā vēlreiz atrāvāmies, taču par ātru atslābām un pretinieki atkal pietuvojās. Tāpēc arī spēle sanāca sīva. Ja visu spēli būtu koncentrējušies, tad varētu arī +10 uzvarējuši. Tiklīdz nedaudz atslābsti, tā pēc tam grūti savākt komandu,” atzina Ludzas komandas rezultatīvākais spēlētājs Jānis Pavlovičs.
“Kurmēns viņiem ir ļoti svarīgs spēlētājs. Spēlētāju ir tik, cik ir, un ja kāds izkrīt no sastāva, tas ir liels robs. Taču tāpat ogrēnieši nocīnījās labi,” pretiniekus uzslavēja Pavlovičs. “Domāju, ka Ogrē mums noteikti būs grūtāk. Būs jāspēlē par visiem 100% nevis par 60 vai 70… Ne tikai nākamajā spēlē, bet visās spēlēs par trešo vietu. Jābūt koncentrētiem visu spēli nevis tikai tad, kad ir +1 vai +2. Ogre vienmēr ir bijusi sīksta komanda, pret viņiem nevar attiekties pavirši.”

SynotTip handbola Virslīga. Sērija par 3.vietu
SK Latgols – HK Ogre/Miandum 31:28 (17:13)

Latgols: Pavlovičs 7, Tuminskis 6, Gorbunovs 5, Borisenko 4, Seņkāns 3, Strazds 2, Borodkins 2, Gojevs 1, Stepuļenoks-Stukanovs 1.
Ogre/Miandum: Arv. Laganovskis 13, Art. Laganovskis 6, Pozņaks 3, Lepers 2, Mancurovs 2, Želna 1, Strazdiņš 1/1.
Sērijā: 1-0

Nākamā spēle – 30. aprīlī Ogrē.

Latvijas Handbola federācijas informācija

coloring.cool