LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Mostly cloudy
1°C
 
A A A

“Latgols” dāmas iekļūst pusfinālā

3.martā Latvijas čempionātā sievietēm vietu pusfinālā garantēja Ludzas “Latgols” handbolistes (attēlā), pārspējot Salaspili.

Todien pēdējā spēle otrajā posmā bija arī “Latgols” vīru komandai, diemžēl arī šajā pēdējā posma spēlē piedzīvots zaudējums.

Pirms čempionāta sievietēm pēdējās spēļu kārtas uz vietu labāko divniekā, kas garantē vietu pusfinālā, pretendēja “Latgols” un Jēkabpils sporta skola. Ja 3. marta mačos abas komandas izcīnītu uzvaras, augstāku pozīciju ieņemtu jēkabpilietes, kam ir labāka bilance savstarpējās spēlēs.

Ludzānietes pārspēja Salaspils sporta skolu, izšķirošajā spēles daļā ludzānietes demonstrēja krietni labāku sniegumu, nokārtojot drošu panākumu ar 34:25.
Tikmēr vēl vienā spēlē “REIR Dobele” savā laukumā spēkojās ar Jēkabpils sporta skolu, dobelnieces prata uzvaru nosargāt – 31:29.
Līdz ar “Latgols” uzvaru un Jēkabpils zaudējumu noskaidrojās, ka otro vietu regulārajā čempionātā ieņem “Latgols”, kas kopā ar pirmās vietas ieguvēju Stopiņu NHK izslēgšanas spēles sāks no pusfināla, kamēr komandas, kas ierindojās no trešās līdz sestajai vietai (Jēkabpils, REIR Dobele, Salaspils, LSPA) – no ceturtdaļfināla.

Pusfinālā ludzānietēm būs jātiekas ar Jēkabpils SS vai LSPA (labāko ceturtdaļfināla divu spēļu summā). Pusfināli notiks līdz kādas komandas divām uzvarām.

 ***

SynotTip handbola Virslīgas čempionāta otrajā posmā spēles ritēja divos četriniekos, kas izveidojās pēc pirmā posma rezultātiem (pirmajā – četras labākās komandas, t.sk. “Latgols”). Saskaņā ar čempionāta Nolikumu, pirmā četrinieka labākās divas komandas automātiski kvalificējas Latvijas čempionāta pusfinālam, kamēr trešā un ceturtā pozīcija izslēgšanas spēles uzsāk no ceturtdaļfināla (tas būs jāiztur mūsu “Latgolam”). Vietu sadalījums bija skaidrs jau pirms pēdējām šī posma spēlēm.

“Latgols” vīru komanda 3. martā Dobelē spēlēja pret SynotTip handbola Virslīgas čempionāta līderi “Dobeles Tenax”. Dobelnieki bija pārāki ar 38:25.
Tikmēr “Celtnieks Rīga” viesos pret “Ogre/Miandum” izcīnīja uzvaru ar 29:26.
“Tenax” un “Celtnieks” izslēgšanas spēles sākums no pusfināla, kamēr “Ogre/Miandum”, “Latgols”, Vaiņode un ASK/LSPA – no ceturtdaļfināla.

“Latgols” vīri ceturtdaļfinālā tiksies ar ASK/LSPA, kas 4. martā savā laukumā ar 38:35 pieveica Vaiņodi. Savukārt Vaiņodei pretiniekos būs “Ogre/Miandum”.

Ceturtdaļfinālos uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.

Ja ceturtdaļfināla posmā ludzānieši uzvarēs un nokļūs pusfinālā, viņiem būs jātiekas ar “Dobeles Tenax”. Pusfināli notiks līdz kādas komandas divām uzvarām. Piektais posms – fināla spēles par 1. un 3. vietu notiek līdz kādas komandas trim uzvarām.

Plašāka informācija – Latvijas Handbola federācijas mājaslapā (www.handball.lv)

Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Elvijs Ozoliņš

coloring.cool