LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 04. jūlijs
Sandis, Uldis, Ulvis
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Latgaliešu organizācijas tiek aicinātas uz sadarbības pieredzes stāstu pasākumu

Svētdien, 12. jūnijā, plkst. 14.30 Lūznavas muižā (Rēzeknes novadā) paredzēts pieredzes stāstu pasākums “Kai sasadorbuot i kas juodora, kab sadarbeiba struoduotu?”, kurā aicinātas piedalīties organizācijas, kas strādā ar latgaliešu kultūrvides jautājumiem. Pasākumu organizē biedrība “LgSC” un tajā ar saviem sadarbības pieredzes stāstiem padalīsies Kurzemes un Sēlijas nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Līdz ar aprīlī notikušo Latgales kongresu aktualizējies arī jautājums par latgaliešu nevalstisko organizāciju sadarbību un iesaisti kongresa rezolūcijas īstenošanā, tādēļ svētdien, 12. jūnijā, organizācijas, kuras strādā ar latgaliešu kultūrvides jautājumiem, aicinātas uz pieredzes stāstiem “Kai sasadorbuot i kas juodora, kab sadarbeiba struoduotu?”. Tajos būs iespēja noklausīties divu nevalstisko organizāciju ekspertu pieredzi par darbu nevalstiskajā sektorā un organizāciju pieredzi un veidiem sadarbības veidošanā. Ar saviem stāstiem, pieredzi un padomiem padalīsies Vilis Brūveris no biedrības “NEXT” (Aizpute), kuri īsteno vērienīgo iedvesmas stāstu sēriju tuesi.lv, kā arī veido video projektu “Vieta-Latvija”. Vilis ir pieredzējis pasākumu vadītājs, organizāciju mentors un vairāku ar nevalstisko organizāciju izaugsmi saistītu pasākumu iniciators. Otrs pieredzes stāsts būs no Sēlijas puses – biedrības “Sēlijas salas” pārstāvis Jānis Dzimtais dalīsies ar savu pieredzi, veidojot šobrīd spēcīgo Sēlijas organizāciju sadarbības tīklu un palīdzot Sēlijas atpazīstamības veidošanā.

12. jūnija pasākumā var piedalīties arī citas organizācijas, kurām ir aktuāla sadarbība, tīklu veidošana un nevalstiskā sektora organizāciju pieredzes izzināšana, kā arī iepazīšanās ar latgaliešu kultūrvides organizācijām.

Pieredzes stāsti iecerēti klātienes satikšanās formā, bet, ja kādam ir interese piedalīties, bet nav iespējas būt uz vietas Lūznavas muižā, pasākumam varēs pieslēgties arī attālināti. Lai piedalītos, interesenti aicināti pieteikties līdz sestdienas, 11. jūnija, pusdienlaikam, rakstot biedrībai “LgSC” uz [email protected].

Tāpat ikviens gribētājs tajā pašā dienā var piedalīties arī citās latgaliskās aktivitātēs – tieši pusdienlaikā uz kopsapulci aicina Latgalīšu kulturys bīdreiba, kuras darbībā arī var iesaistīties jauni biedri, bet pēc pieredzes stāstiem, plkst. 17.00, pasākuma dalībniekiem ir iespēja palikt arī uz literāro sarunu Lūznavas muižā satikšanos ar literātu, publicistu, literatūrzinātnieku Valentīnu Lukaševiču.

Pieredzes stāstu “Kai sasadorbuot i kas juodora, kab sadarbeiba struoduotu?” norisi atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem biedrības “LgSC” projektā “Latgaliskās kultūrvides organizāciju sadarbības un sabiedrības zināšanu stiprināšana”.

Edīte Husare
Biedrība “LgSC”
http://lgsc.lv

coloring.cool