LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Latgales uzņēmēji diskutēs par eiro ieviešanu

euroLai iedzīvotājiem un uzņēmējiem sniegtu plašu informāciju par gaidāmo eiro ieviešanu, Finanšu ministrija (FM) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Europe Direct informācijas centriem Latvijas pilsētās sākusi dokumentālās filmas par eiro „Dzīvot labāk” demonstrēšanu, pēc kuras iedzīvotāji tiekas ar eiro ekspertiem un uzzina visu sev aktuālo, bet uzņēmēji un pašvaldību darbinieki piedalās seminārā par eiro ieviešanas vadlīnijām.

Latgales uzņēmēji uz diskusiju „Eiro ieviešana Latvijā” un filmas seansu tiek aicināti 31.maijā plkst. 11:00 Rēzeknes augstskolas lielajā zālē (Atbrīvošanas aleja 90).

Diskusijas laikā būs iespēja tikties ar FM un AS “Citadele banka” ekspertiem, lai klātienē uzklausītu un apmainītos viedokļiem par tautsaimniecībai aktuāliem jautājumiem saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā, iespējamiem riskiem un to mazināšanas scenārijiem.

Gan filmas noskatīšanās, gan semināri visiem interesentiem tiek piedāvāti bez maksas.

Diskusijā par eiro Rēzeknē AS “Citadele banka” Rēzeknes filiāles pārvaldniece Maija Muceniece stāstīs par bankas pakalpojumu pieejamība saistībā ar eiro ieviešanu. AS “Citadele banka” Biznesa daļas pārdošanas vadītājs Kārlis Dorbe informēs par eiro priekšpiegādes un inkasācijas pakalpojumiem uzņēmējiem. FM konsultante nodokļu likumdošanas koordinācijas jautājumos Daina Robežniece sniegs ieskatu par eiro ieviešanas vispārīgiem jautājumiem, bet FM Nodokļu administrēšanas un grāmatvedības politikas departamenta nodaļas vadītājas vietniece Arta Priede skaidros eiro ieviešanas jautājumus grāmatvedības uzskaites, kā arī valūtas kursu piemērošanas jomā.

Semināram var pieteikties, rakstot uz [email protected]. Neskaidrību gadījumā zvanīt uz mob.tālr. 29421087 vai rakstīt [email protected].

Kopumā maijā un jūnijā filmas seansi un semināri plānoti astoņās Latvijas pilsētās – Liepājā, Jēkabpilī, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Jelgavā un Rīgā.

Aizvadītajos mēnešos FM kopā ar sadarbības partneriem daudz un dažādus seminārus par eiro ieviešanu organizējusi Rīgas uzņēmējiem, stāsta FM Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone. „Lielāko uzņēmēju interesi raisa jautājumi par cenu atspoguļošanu, grāmatvedību, kases aparātu pielāgošanu u.c. Tie ir būtiski jautājumi par pārejas periodu, kas noteikti ir svarīgi uzņēmējiem arī citās Latvijas pilsētās, tāpēc ceram uz interesi un atsaucību,” saka D.Kalsone.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš: „Ikdienas saskarsmē ar Kameras biedriem un citiem uzņēmējiem esmu guvis pārliecību, ka tikai neliela, visapzinīgāko un tālredzīgāko uzņēmēju daļa gatavojas pārejai no lata uz eiro. Lielākā daļa uzņēmēju šos sagatavošanās darbus ir atlikuši uz rudeni, kas nav pareizi. Lai rosinātu komersantus par pāreju uz eiro domāt jau šobrīd, organizējam praktiskas informācijas caurstrāvotu astoņu semināru ciklu”.

Dace Kalsone uzsver, ka uzņēmēji eiro ieviešanai jau ir sākuši gatavoties un dara to ļoti nopietni, par ko liecina pārpildītie un labi apmeklētie semināri Rīgā par eiro ieviešanu. „Īpaši aktīvi līdz šim bijuši lielo starptautisko kompāniju meitas uzņēmumi Latvijā un vadošie pašmāju uzņēmumi. Gribas cerēt, ka līdz ar semināru kampaņu Latvijas pilsētās eiro ieviešanai aktīvāk sāks gatavoties arī mazie un vidējie uzņēmumi,” uzsver D.Kalsone.

 

Uzziņai

 

Turpmāk plānotie semināri un filma par eiro Latvijas pilsētās

Ventspils, 29.maijs plkst. 13, Ventspils augstskola

Daugavpils, 3.jūnijs plkst.11, Daugavpils dome

Valmiera, 4.jūnijs plkst. 12, telpas vēl tiek precizētas

Liepāja, 8.jūnijs plkst. 15, Jūrmalas parks, Gulbīšu dīķis

Jelgava, 11.jūnijs plkst. 15, viesnīca „Zemgale”

Rīga, 12.jūnijs plkst. 15, LTRK nams K.Valdemāra ielā 35

 

Aprīļa beigās finanšu ministrs Andris Vilks svinīgi nodeva lietošanā eiro ieviešanas vadlīnijas uzņēmējiem, pašvaldībām un NVO. Vadlīnijas, kā arī Finanšu ministrijas rīkotie semināri visā valstī ļauj saņemt augstas kvalitātes profesionāļu konsultācijas bez maksas par dažādiem eiro ieviešanas aspektiem, kas maksimāli samazina ar eiro ieviešanu saistītās izmaksas.

 

„Dzīvot labāk” ir dokumentālā filma, ko veidojusi „Platforma Film” un producējis Andrejs Ēķis. Filmas veidotāji tiesības to demonstrēt martā nodeva Finanšu ministrijai. Filma skatītājus aicina uz sarunu par eiro ieviešanas izvēlēm, uzdodot jautājumu – vai dzīve būs labāka pēc eiro ieviešanas? Valsts iedzīvotāji kopā ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem – Vairu Vīķi-Freibergu, Ilmāru Rimšēviču, Vili Vītolu un citiem rod atbildes uz valsts iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem, lai šaubas par eiro aizstātu zināšanas.

 

Latvija izvirzījusi mērķi pievienoties eirozonai 2014.gadā. Latvijas valdība cer, ka šā gada 9. jūlijā Eiropas Ministru padome lems par Latvijas uzaicināšanu pievienoties eirozonai, un tad arī plašāka sabiedrība pakāpeniski saņems praktisku informāciju par to, kā lati tiks aizstāti ar eiro.

 

Kontakti:

Ināra Rubene

Finanšu ministrijas

Eiro komunikācijas biroja vadītāja,

Tālr. 67095417 [email protected]

 

Par LTRK

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija, kura apvieno 1 002 individuālus uzņēmumus un 45 nozaru asociācijas. LTRK pārstāv uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī sniedz pakalpojumus, lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi, izcilā uzņēmējdarbības vidē. LTRK darbojas trīs jomās: 1) uzņēmējdarbības vide 2) uzņēmumu konkurētspēja 3) eksports.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma – vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) – biedre. Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevalstiskajām organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts kopš 1934.gada.

 

Par Europe Direct informācijas centriem

Europe Direct informācijas centri (EDIC) ES dalībvalstīs ir viens no līdzekļiem, kā Eiropas Komisija informē sabiedrību vietējā mērogā par Eiropai aktuāliem jautājumiem. Centru pakalpojumi sabiedrībai ir bezmaksas. Europe Direct informācijas tīkls darbību sāka 2005. gadā. LTRK ir 4 Europe Direct informācijas centru – Rīgā, Liepājā, Jēkabpilī un Daugavpilī – uzturētājstruktūra.

coloring.cool