LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Latgales reģions godam pārstāvēts starptautiskajā tūrisma gadatirgū Balttour 2013

n-7000No 8. līdz 10. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās 20. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus Balttour 2013, kurā savu tūrismu piedāvājumu prezentēja arī Latgales reģions. Ludzas novadu izstādē pārstāvēja Ludzas novada tūrisma informācijas centra darbinieces Līga Kondrāte un Anita Mortuzāne.

Šogad “Balttour” ir sasniedzis rekordlielu dalībnieku skaitu – izstādes hallēs “Apceļo Latviju” un “Atklāj pasauli!” varēja apskatīt vairāk nekā 300 stendus, kuros savus piedāvājumus prezentēja ap 700 tūrisma uzņēmumu no Latvijas, Azerbaidžānas, Čehijas, Vācijas, Spānijas, Gruzijas, Grieķijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Horvātijas, Tunisijas, Turcijas, Itālijas, Slovākijas, Indijas, Ganas un citām tikpat kolorītām valstīm.

Tematiskā halle “Apceļo Latviju!” bija kā kvalitatīvs ceļvedis Latvijas iepazīšanai, kur savas ienākošā un iekšzemes tūrisma iespējas, viesnīcu un viesu namu speciālos piedāvājumus, pasākumus, tradīcijas un dažādus ēdienus oriģināli prezentēja visi četri Latvijas reģioni – Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale, kā arī Jūrmala.

Šī gada izstādē Latgales reģions startēja, liekot uzsvaru uz amatniecības tradīcijām, tāpēc Latgales stendā trīs dienu garumā strādāja arī daudzi Latgales amatnieki – keramiķi Valdis Pauliņš un Valdis Grebežs, ādas izstrādājumus demonstrēja „Apkalnmāju” saimnieks Pēteris Reiniks, sveču lējēji no z/s „Silaunieki” piedāvāja izstādes apmeklētājiem savu produkciju. Tāpat izstādes laikā nedaudz tuvāk Ginesa rekordam pavirzījās Lielā Naujenes musturdeķa veidotājas. Protams, apmeklētājiem piedāvāti arī dažādi gardumi – Vijas Ancānes un Ainas Barsukovas ceptā maize, z/s Kurmīši tējas, vīns no z/s „Upenīte” Aglonā un z/s „Kalni” Preiļu novadā, savukārt izstādes apmeklētājus ar desām cienāja Vēršukalna muzeja darbinieki no Viļakas novada. Ludzas Amatnieku centra fotogrāfijas rotājās uz Latgales stenda augstajiem torņiem, kuri bija pamanāmi no jebkuras lielās halles vietas.

Latgales stendā netrūka arī dziesmu un jautrības, par to parūpējās folkloras kopa „Dziga” no Rēzeknes un folkloras kopa „Atzolys” no Viļakas novada, savukārt „Kroma kolna bruolistes” karavīru kopa iepazīstināja izstādes apmeklētājus ar seno latgaļu tradīcijām.

Latgales plānošanas reģionam tika izteikta Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas atzinība par ilggadēju sadarbību starptautiskās tūrisma izstādes Balttour organizēšanā. Savukārt, Ludzas novada TIC vadītāja Līga Kondrāte saņēma „Gada cilvēks tūrismā” balvu nominācijā „Tūrisma informācijas centra vadītājs 2012”.

balttour 044

 Balttour2013 (3) Balttour2013 (5) n-6976Balttour2013 (1) n-6985

 

 

coloring.cool