LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

Latgales reģionālā televīzija sāk raidīt digitālajā ciparu apraidē

Latgales reģionālā televīzija no 7. maija testa režīmā sāka raidīt ciparu apraidē, kas ir jau otrais reģionālais TV kanāls, kas skatāms Virszemes TV skatītājiem. Līdz 15. maijam Latgales televīzija plāno pilnībā pārtraukt analogo apraidi un turpmāk raidīt tikai ciparu formātā. Tas nozīmē, ka tie cilvēki Latgales reģionā, kuri ir iegādājušies dekoderus, savā programmā bez maksas pakā varēs redzēt arī Latgales reģionālo TV.

“Līdz šim raidījām tikai 40 km rādiusā ap Rēzekni, bet tagad patiešām attaisnosim savu nosaukumu, jo Latgales televīzija būs skatāma visā Latgalē un to varēs redzēt ikviens Latgales iedzīvotājs gan pilsētās, gan attālākajos lauku pagastos. Arī mazās vietējās Latgales televīzijas mums piedāvā savu saturu, tādējādi, piemēram, Dagdas televīzija, kas līdz šim bija skatāma tikai 5 kilometrus ap Dagdu, nu iegūs visa novada skatītājus. Plānojam sadarboties arī ar citām novada televīzijām,” skaidro Latgales reģionālās televīzijas valdes loceklis Andrejs Filipovs. Jāteic, arī tie iedzīvotāji, kuri televīziju skatās IZZI kabeļtīklos gan Rēzeknē, gan Preiļos, gan Ludzā varēs redzēt Latgales reģionālās televīzijas programmu.

Jāatgādina, ka aprīļa vidū kā pirmā reģionālā televīzija apraidi ciparu formātā testa režīmā uzsāka Vidzemes TV. Tāpat kā Vidzemes TV, arī Latgales TV būs skatāma attiecīgajā reģionā un skatītājiem abi šie kanāli pieejami bez maksas.

Jāatgādina, ka šobrīd valstī notiek vispārēja pāreja no analogās uz ciparu TV apraidi un jau pēc dažām nedēļām – 1. jūnijā – analogā apraide tiks izslēgta visā valstī. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem, lai turpinātu bez maksas skatīties Latvijas TV kanālus, televizoram jāpieslēdz dekoders. Plašāku informāciju var uzzināt www.lattelecom.lv vai zvanot uz klientu servisa tālruni 177. Informācija pieejama arī Latvijas bibliotēkās.

coloring.cool