LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Partly sunny
19°C
 
A A A

Latgales reģiona stendā Ludza tika reklamēta starptautiskajā tūrisma izstādē “MITT 2014” Maskavā

P1010206No 19. līdz 22. martam Maskavā, centrālajā izstāžu kompleksā “Ekspocentrs” norisinājās 21. starptautiskā tūrisma izstāde „MITT 2014”, kurā jau otro gadu kopā ar citiem Latvijas reģioniem tūristus aicināja Latgale. Izstāde MITT tiek uzskatīta par vienu no piecām nozīmīgākajām tūrisma nozares izstādēm pasaulē. Šogad izstādē piedalījās vairāk nekā 2000 tūrisma kompāniju no 198 pasaules valstīm.

18. martā Latvijas vēstniecībā Maskavā notika arī neliela preses konference, kurā apmēram trīsdesmit žurnālistus iepazīstināja ar Latvijas tūrisma aktualitātēm, tai skaitā ar Latgales reģiona jaunumiem, uzsverot speciāli Maskavas tirgum izstrādāto 5 dienu gastronomisko maršrutu ar iespēju nogaršot visdažādākos Latgales kulinārā mantojuma ēdienus un dzērienus.

Šogad izstādes „MITT” partnervalsts bija Itālija, kas Maskavā startēja ar milzīgu stendu. Blakus Itālijas stendam atradās Latvijas dizaina ziņā pievilcīgais stends „Latvia. Otdohņi bez sujeti” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!). Latgales reģionu šajā izstādē pārstāvēja Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka, Ludzas novada TIC vadītāja Līga Kondrāte, Preiļu novada TIC speciāliste Inese Martinkus, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvji Viktorija Kozlovska un Žanna Muravska. Latgales reģiona tūrisma speciālisti izstādes apmeklētājiem piedāvāja ne tikai Latgales novadu informatīvās brošūras, bet arī bija sagatavojuši 5 dienu gastronomisko maršrutu, kas garantē nesteidzīgu un kvalitatīvu atpūtu Latgalē, nobaudot kulinārā mantojuma ēdienus un dzērienus. Savukārt, Latgales tūrisma piedāvājuma jaunums – Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs tūristus aicināja iepazīties ar pasaules slavenā mākslinieka abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem, kā arī citām organizētajām izstādēm un citu mākslinieku darbiem.

MITT2014Jāsaka, ka šogad stendā interesentu bija diezgan daudz, daudzi bija jau viesojušies mūsu pusē un vēlējās dalīties atmiņās vai uzzināt jaunumus, citi savukārt interesējās par iespējām mierīgi atpūsties lauku vidē, pavadot laiku kopā ar ģimeni. Apmeklētājiem bija neviltota interese iepazīties ar gastronomiskā tūrisma piedāvājumiem, tieši ar lietām, kas saistās ar atpūtu ekoloģiski tīrā vidē, lauku produktiem, latgalisko ēdienu baudīšanu, alus brūvēšanas, maizes cepšanas, vīna darīšanas, siera siešanas, saldumu izgatavošanas mākslu. Tūroperatori interesējās par iespējām nelielu grupu speciālu interešu ceļojumiem, kā piemēram 20 cilvēku jaukta vecuma tūristu grupai piedāvāt makšķerēšanas tūri pa Latgales ezeriem. Mēs piedāvājām savus ezerus un viesu mājas Nirzas, Cirmas un Ludzas ezeru krastos. Bija ari interese par individuāļu atvaļinājuma pavadīšanas iespējām Ludzas mazpilsētā vai laukos. Ģimenēm patika iespēja bērniem amatnieku meistardarbnīcās un centros iepazīties ar senajiem arodiem. Lielu interesi izraisīja ludzāniešu aicinājums Krievijas ceļotājiem, braucot uz populāro Rīgu un Jūrmalu iegriezties Ludzā pārnakšņot un iepazīt Latvijas senāko pilsētu, izbaudīt atpūtu mūsu ezeru krastos un kafejnīcās. Jau šovasar gaidīsim vairākas ekskursantu grupas, kas apceļos Ludzas novadu un Latgali.

Daži no Latgales stenda apmeklētājiem, kuri jau ir bijuši mūsu skaistajā reģionā, atzīst, ka vēlētos atgriezties vēlreiz zilo ezeru zemē pie viesmīlīgajiem Latgales cilvēkiem, lai nobaudītu garšīgo un svaigo ēdienu, pamakšķerētu, atpūstos un iepazītu interesantus tūrisma objektus kopā ar ģimeni, iemācītu bērniem ko jaunu. Šādu piedāvājumu ļoti trūkst tādā lielā pilsētā kā Maskavā, lai ari plašajā izstādē piedāvājumi tūristiem bija visdažādākie no gandrīz diviem simtiem valstu!

 

Līga Kondrāte,

Ludzas novada |TIC

 

coloring.cool