LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

“Latgales mantojums” Ventspilī

Ventspilī, Amatu mājā būs skatāma Latgales mākslas un amatniecības centra un Ludzas amatnieku centra organizēta izstāde “Latgales mantojums”.

Ar pozitīvām atsauksmēm par brīnišķīgo izstādi un atsaucīgajiem latgaliešiem, šī gada 20. maijā Ventspils Amatu mājā, tika atklāta Latgali raksturojoša izstāde “Latgales mantojums”.

Uzaicinājumu veidot Latgales meistaru izstādi Ventspilī, Latgales mākslas un amatniecības centrs saņēma jau pagājušā gada nogalē, kad Ventspils Amatu māja visu 2011. gadu izstāžu zālē plānoja eksponēt Latvijas novadus raksturojošas darbu izstādes.
Izstādes “Latgales mantojums” veiksmīgu darbu izkārtojumu nodrošināja Latgales mākslas un amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne, TLMS “Dubna” vadītāja Inese Valaine, tekstilmāksliniece Inese Butlere, kā arī audēja un daiļamata meistare Janīna Pupiņa.
Izstādē “Latgales mantojums” ir skatāmi Līvānu tautas lietišķās mākslas studijas “Dubna” un Ludzas audēju darbi, vairāk kā 10 Latgales keramiķu darbi, kalēja Jāņa Ļubkas un Ludzas pinēju darbi. Tāpat izstādē tika izstādīts, valsts līmenī novērtētais Maijas Kulakovas darinātais sieviešu Krustpils tautastērps, kā arī Ludzas amatniecības centrā darināts tautastērps.

Ciešā Latgales mākslas un amatniecības centra sadarbība ar Ventspils Amatu māju izveidojās brīdī, kad Ventspils Amatu māja vēl tikai tika plānota. Uz Latgales mākslas un amatniecības centru ventspilnieki devās pieredzes apmaiņā, minot Latgales mākslas un amatniecības centra izveidi un darbību kā vienu no veiksmīgākajiem piemēriem Latvijā.

Izstāde priecēs ventspilniekus un pārējos interesentus visu jūnija mēnesi.