LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Latgales Kultūrvēstures muzejā jauna grafikas izstāde

No grafikas plašā tehniku klāsta šoreiz izstādē akcentēta smalka, klasiska ESTAMPA grafika (druckgrafick, iespiedgrafika), izmantojot kā mehāniskos, tā arī ķīmiskos paņēmienus. Grafikas mākslas pazinēji varēs novērtēt profesionāļu autordarbus (Guntars Sietiņš, Anatolijs Šandurovs, Juris Briedis), LMA, LMA LF studentu radošos darbus, tāpat arī projekta ietvaros organizētās Grafikas darbnīcas dalībnieku veikumu. Pavisam izstādē būs novērtējamas vairāk nekā 40 grafikas lapas, dāvājot skatītājam nepastarpinātu mākslas pārdzīvojumu akvatintas, oforta, gravīras, linogriezuma, litogrāfiskas, mecotintas, monotipijas, mīkstās lakas, sausās adatas, sietspiedes tehnikas pielietojuma variācijās.
Projekta kopējais mērķis ir radīt skatītājos interesi par ESTAMPA grafikas īpašo specifiku un estētiku, akcentējot uzmanību uz vērtībām, kas sen kļuvušas par mākslas klasiku, saglabāt un attīstīt tradicionālus tehnikas veidus, meklējot jaunus izteiksmes līdzekļus laikmetīgās mākslas attiecībās.
LMA LF grafikas darbnīcas tehniskais nodrošinājums ļāva kvalitatīvi īstenot projekta dalībnieku radošo darbošanos augstspiedes, dobspiedes un gludspiedes tehnikās.

Vjačeslavs Fomins,
Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle
Baznīcas iela 34 a, Rēzekne, LV – 4600, kontakttālruņi: 26484470, 26778252