LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus
Ludza
Partly sunny with showers
20°C
 
A A A

Latgales katoļu baznīcās notiks Ērģeļu dienas

ErgD_afisa JPGCeturtais festivāls Latgales ērģeļu dienas notiks 2013. gada 11.-26. maijā Latgales katoļu baznīcās. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas iecerēts kā labdarības pasākums – ieeja koncertos par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai Višķu baznīcā.

Festivāla programma ir ļoti plaša un daudzveidīga: tradicionālais nakts koncerts Stirnienē, topošo ērģelnieku koncerts Krāslavā, garīgas mūzikas koncerti Viļakā un Pušā, kamermūzikas koncerts Aglonas bazilikas Baltajā zālē, noslēguma koncerts Rēzeknē.

Latgales ērģeļu dienu īpašā viešņa ir Iveta Apkalna – starptautiski atzīta māksliniece sniegs koncertu Kārsavas baznīcā.

Šogad visos koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs redzēt ērģelnieku spēli tuvplānā. Kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā.

Festivālā muzicēs: Kristīne Adamaite, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Jacinta Bicāne, Baiba Betlere, Laura Reksne, Laura Struķe, Daiga Maskaļūne, Līga Dzeriņa, Andrejs Ivanovs, Agnese Solozemnice, Ilze Cepurniece, Olita Pereca, Diāna Pilate, Diāna Zaharova un c.

Festivāla norise

2013. gada 11. – 26. maijs:

• 11. maijā plkst. 20.00 – Nakts koncerts – STIRNIENES SV. LAURENCIJA ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

• 17. maijā plkst. 20.00 – AGLONAS BAZILIKA

• 18. maijā plkst. 19.00 – KRĀSLAVAS SV. LUDVIKA ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

• 19. maijā plkst. 19.00 – VIĻAKAS VISSV. JĒZUS SIRDS ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

• 24. Maijā plkst. 18.00 – PUŠAS SV. TRĪSVIENĪBAS ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

• 25. maijā plkst. 19.00 – KARSAVAS JAUNAVAS MARIJAS – ROŽUKROŅA KARALIENES KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

• 26. maijā plkst. 19.00 – RĒZEKNES JĒZUS SIRDS KATEDRĀLE

Rēzeknes – Aglonas diecēzē ir 116 katoļu draudzes, kas izvietojušās 115 baznīcās, sākot ar pieticīgiem baznīcas vajadzībām piemērotiem namiem līdz pat greznām katedrālēm. Skanošas, lietojamas ērģeles ir tikai 36 baznīcās! 11 baznīcās ērģeles ir ļoti sliktā stāvoklī. 18 instrumenti ir neskanoši vai demontēti un 54 baznīcās ērģeļu nav un nekad nav bijis…

 

 

 11. ~ 26. maijs

Ceturtais festivāls Latgales ērģeļu dienas notiks 2013. gada 11.-26. maijā Latgales katoļu baznīcās. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas iecerēts kā labdarības pasākums – ieeja koncertos par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai Višķu baznīcā.

 

 

VIŠĶU SV. JĀŅA KRISTĪTĀJA DRAUDZES BAZNĪCA
Adrese: Krāslavas 2a, Višķu pag., Daugavpils raj., LV-5479
Prāvests: AGLONIETIS
ANDREJS

Ērģeles: 2 manuāli + pedālis, 13 (12) reģistri, pneimatiskā traktūra, H. Kolbe, Rīga, 1937.g., op.19, plāno restaurēt.

 

   

Festivāla programma ir ļoti plaša un daudzveidīga: tradicionālais nakts koncerts Stirnienē, topošo ērģelnieku koncerts Krāslavā, garīgas mūzikas koncerti Viļakā un Pušā, kamermūzikas koncerts Aglonas bazilikas Baltajā zālē, noslēguma koncerts Rēzeknē.

Latgales ērģeļu dienu īpašā viešņa ir Iveta Apkalna – starptautiski atzīta māksliniece sniegs koncertu Kārsavas baznīcā.

Šogad visos koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs redzēt ērģelnieku spēli tuvplānā. Kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā.

Festivālā muzicēs: Kristīne Adamaite, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Jacinta Bicāne,  Baiba Betlere, Laura Reksne, Laura Struķe, Daiga Maskaļūne, Līga Dzeriņa, Andrejs Ivanovs, Agnese Solozemnice, Ilze Cepurniece, Olita Pereca, Diāna Pilate, Diāna Zaharova un c.

 

 

 

Festivāla norise

2013. gada 11. – 26. maijs:

 

  • 11. maijā plkst. 20.00 – Nakts koncerts

STIRNIENES SV. LAURENCIJA ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA 

 

  • 17. maijā plkst. 20.00 – AGLONAS BAZILIKA

 

  • 18. maijā plkst. 19.00 – KRĀSLAVAS SV. LUDVIKA ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

 

  • 19. maijā plkst. 19.00 – VIĻAKAS VISSV. JĒZUS SIRDS ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

 

  • 24. Maijā plkst. 18.00 – PUŠAS SV. TRĪSVIENĪBAS ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

 

  • 25. maijā plkst. 19.00 – KARSAVAS JAUNAVAS MARIJAS – ROŽUKROŅA KARALIENES KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA

 

·        26. maijā plkst. 19.00 – RĒZEKNES JĒZUS SIRDS KATEDRĀLE

 

Rēzeknes – Aglonas diecēzē ir 116 katoļu draudzes, kas izvietojušās 115 baznīcās, sākot ar pieticīgiem baznīcas vajadzībām piemērotiem namiem līdz pat greznām katedrālēm. Skanošas, lietojamas ērģeles ir tikai 36 baznīcās! 11 baznīcās ērģeles ir ļoti sliktā stāvoklī. 18 instrumenti ir neskanoši vai demontēti un 54 baznīcās ērģeļu nav un nekad nav bijis…

coloring.cool