LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Snow
-2°C
 
A A A

Latgales ērģeļu dienas 2011

Otrais Festivāls Latgales ērģeļu dienas notiks 2011.gada 19.-24. jūlijā Latgalē. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas ir iecerētas, kā labdarības pasākums – ieeja pasākumos par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai vienā no skaistākajām sakrālajām celtnēm Latvijā – Pasienē.

PASIENES SV. DOMINIKA DRAUDZES BAZNĪCA
Adrese: Pasiene, Pasienes pag., Ludzas raj., LV-5732
Prāvests: KUPČS JĀNIS

Ērģeles: 1 manuālis ar pedāli, 12 reģistri (sākotnēji 10), mehāniskā traktūra, vēlīnais baroks, būvētas 1765. gadā (Viļņa). Šobrīd instruments ļoti sliktā stāvoklī.

Festivālā izstāsies jaunie un talantīgie mūziķi – Diāna Jaunzeme, Iveta Pelše, Ilze Vizule, Ilona Birģele, Jolanta Barinska, Larisa Carjkova, Guna Skrima, Jacinta Bicāne, Ruta Birzule, Ance Purmale, Daiga Maskaļūne, Madara Behmane, Līga Kuzmane, Agnese Urka, Baiba Betlere, Jana Aņisimova, Laura Reksne, Laura Struķe, Jānis Trūps, Ilze Grēvele, Renāte Stivriņa un citi.
Šogad Latgales ērģeļu dienu ietvaros notiks divi īpašie koncerti:
19.jūlijā Daugavpilī muzicēs topošie ērģelnieki – mūzikas vidusskolu audzēkņi, savukārt, 22.jūlijā Stirnienē notiks ērģeļu mūzikas nakts koncerts Varakļānu novada svētku ietvaros – pēc laicīgās dzīves svētku pasākumiem ienākot baznīcā, visi aicināti atpūsties un pārdomāt garīgās vērtības.
Turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā!

Festivāla norise – 19. – 24. jūlijs 2011:
• DAUGAVPILS VISSV. JAUNAVAS MARIJAS BEZVAINĪGĀS IEŅEMŠANAS DRAUDZES BAZNĪCA – 19. jūlijs plkst. 17.00
• MALNAVAS JAUNAVAS MARIJAS – ROŽUKROŅA KARALIENES DRAUDZES BAZNĪCA (Kārsavā) – 20. jūlijs plkst. 12.00
• LĪKSNAS VISSVĒTĀS JĒZUS SIRDS DRAUDZES BAZNĪCA – 22. jūlijs plkst. 15.00
• STIRNIENES SVĒTĀ LAURENCIJA ROMAS KATOĻU DRAUDZES BAZNĪCA – 22. jūlijs plkst.21.00 (Nakts koncerts)
• NAUTRĒNU JAUNAVAS MARIJAS BEZVAINĪGĀS IEŅEMŠANAS DRAUDZES BAZNĪCA (Rogovkā) – 23. jūlijs plkst. 13.00
• RĒZEKNES JĒZUS SIRDS KATEDRĀLE – 24. jūlijs plkst. 12.00