LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Latgales ceļojošais kauss rikšotāju zirgiem šogad nonāk Ludzas novadā

riksotaju_sacensibas_finalsPagājušajā gadā Latgales ceļojošo kausu rikšotāju zirgiem izcīnīja Ciblas novada braucēja Sandra Soikāne ar Amerikas rikšotāju šķirnes zirgu Quizzical Kemp. Pērn šīs balvas izcīņa notika Garkalnes novadā, taču šogad to varējām vērot 1.oktobrī Ciblas novada Pušmucovas pagastā, pateicoties Latvijas Zirgaudzētāju biedrības atbalstam. Šoreiz sacensības varētu dēvēt jau par starptautiskām, jo tajās piedalījās arī braucējs no Lietuvas – Antanas Juškenas. Taču, protams, lielākais uzsvars tika likts uz Latgales ceļojošo kausa izcīņu, kur varēja piedalīties braucēji no Latgales reģiona (Ciblas, Ludzas, Dagdas un Krāslavas nov.). Taču arī braucējiem no citiem reģioniem bija iespēja sacensties savā starpā (Garkalnes, Aizkraukles un Gulbenes nov.). Pavisam kopā bija spraigi astoņi braucieni, kur piedalījās zirgi no 2 gadu vecuma līdz pat piecpadsmit gadiem. Rikšotāju braucēju sporta kluba “Pegazs” biedriem liels prieks par to, ka šogad ir pievienojusies jauna braucēja no Ciblas novada Blontu pagasta – Ilze Rudzīte. Viņa pērn iegādājās no Sandras Soikānes Krievijas rikšotāju šķirnes ērzeli Tornado un šogad jau ar to startēja savās pirmajās sacensībās. Ciblas novadu pārstāvēja arī Sandra Soikāne ar trīs zirgiem (Amerikas rikšotāju šķirnes kastrātiem – Quizzical Kemp un Sarmat, kā arī pašaudzēto Krievijas rikšotāju šķirnes ķēvi Power Lady) un Inta Duncāne ar diviem zirgiem – Krievijas rikšotāju šķirnes ķēvi Prada un pašaudzēto kastrātu Pion. Visas braucējas centās uzrādīt pēc iespējas ātrākus laikus, bet protams, ka kā jau katrā sporta veidā visu bieži vien izšķir veiksme. Jāsaka arī, ka skrejceļa segums nebija no tiem labākajiem, jo iepriekš bija daudz lijis un līdz ar to zirgiem daudzviet iegrima kājas. I.Rudzīte ierindojās savā braucienā otrajā vietā, S.Soikāne ar zirgu Quizzical Kemp izcīnīja pirmo vietu, ar Power Lady – trešo, bet ar zirgu Sarmat tika diskvalificēta, jo finiša līniju šķērsoja lēkšos. I.Duncāne ar Pradu ierindojās ceturtajā vietā, bet ar Pionu – trešajā. Pēc septiņiem pamatbraucieniem finālbraucienam (cīņai par Latgales ceļojošo kausu) kvalificējās četri braucēji, kuri bija uzrādījuši dienas ātrākos laikus – S.Soikāne, Ilona Malahova (Ludzas nov.), Tatjana Avdijinoka (Dagas nov.) un Nikolajs Galiļejevs (Dagas nov.). Jau pirmajā aplī Ilona un Sandra izvīrzījās vadošajās pozīcijās, cīņa bija patiesa un spraiga, lai arī abas braucējas ikdienā ir draudzenes. Tomēr ceļojošo kausu uz gadu savā īpašumā ieguva Ilona Malahova ar zirgu Salamandra, kura arī pārstāv RBSK “Pegazs”. Ilonai tā nebija vienīgā iegūtā balva, viņa ar šo pašu zirgu ieguva ar tēlnieka Edvīna Krumiņa darināto ceļojošo balvu “Dzimis Latvijā”, jo viņai todien bija ātrākais Latvijā dzimušais rikšotāju šķirnes zirgs.       

RIKŠOTĀJU ZIRGU SACENSĪBAS “LATGALES KAUSS 2016” REZULTĀTI                                                   

Sacensību organizatori ir pateicīgi Latvijas Zirgaudzētāju biedrībai (personīgi Edgaram Treibergam), Ciblas novada domei, RBSK “Pegazs” biedriem, J.Kazinīka ģimenei, Maijai Manukinai, zirgu barībai Havens un Latvian Horse Market par atbalstu un palīdzību sacensību organizēšanā. Šogad ir bijusi patiesi spraiga un darbietilpīga sezona Ciblas rikšotāju zirgu braucējiem, jo meitenes ir piedalījušās gandrīz visās Latvijā rīkotajās sacensībās, Lietuvas un pat Igaunijas sacensībās, kur ir iegūtas godalgotās vietas. Bet neskatoties uz to, zirgi tiek trenēti tālāk, jo jau 15.oktobrī ir jādodas uz Garkalnes novadā rīkotajām sacensībām, kas arī iespējams būs noslēdzošās sezonas sacensības. Vēlam braucējām veiksmīgus startus un daudz skaistu balvu!

Sacensību organizētāju vārdā –

Inese Ruskule

coloring.cool