LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Partly sunny
21°C
 
A A A

Latgalē pirmo reizi kultūras notikumā “Baznīcu nakts” piedalīsies 15 baznīcas

Šogad kultūras notikuma “Baznīcu nakts” ietvaros 2015.gada 5.jūnija vakarā no pulksten 18.00 Latgalē būs atvērtas 15 baznīcas. Latgalē šajā vakarā ikviens aicināts dievnamos Aglonā, Aizkalnē, Baltinavā, Balvos, Daugavpilī, Freimaņos, Kampišķos, Ludzā un citās pilsētās. Ar visiem pasākuma dalībniekiem var iepazīties interaktīvajā kartē www.baznicunakts.lv

“Baznīcu nakts” programma veidota kā iespēja iepazīt kristīgo konfesiju – luterāņu, katoļu, baptistu, adventistu, metodistu, pareizticīgo un vecticībnieku – baznīcu garīgo un kultūras mantojumu. Šogad kopumā 145 baznīcās visā Latvijā notiks koncerti, ekskursijas, pasākumi bērniem un laiks aizlūgumiem un apcerei klusumā, ekskursijas draudzes gidu vadībā ar iespēju uzkāpt baznīcas torņos un apskatīt citas ikdienā nepieejamas vietas. Notiks nakts lūgšanas un svecīšu dievkalpojumi.

Lai uzzinātu vairāk par baznīcu sagatavo pasākuma programmu, aicinām sekot līdzi informācijai www.baznicunakts.lv vai draudžu mājas lapās internetā.
Ieskats Latgales baznīcu kultūras programmā:

  • Aglonas bazilika – radošās darbnīcas bērniem klostera iekšpagalmā, dievkalpojums, tikšanās ar priesteriem un konsekrētām personām.
  • Augustovas svētās Elizabetes Romas katoļu baznīca – garīgās un laicīgās mūzikas koncerts ansamblis „Dricānu dominante”.
  • Baltinavas Kunga Jēzus Kristus Pasludināšanas Romas katoļu baznīca – novada kolektīvu koncerts, Radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem draudzes mājā.
  • Kampišķu vecticībnieku lūgšanu nams – vēsture un mūsdienas, ekskursija pa baznīcu, dievkalpojums
  • Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīca – Ludzas mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes, liturģisko tērpu izstādes un sakrālo trauku izstādes atklāšana. Rožukroņa gatavošanas nodarbība 
  • Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca – pusnakts koncerts, kurā muzicē Šķilbēnu pagasta kultūras centra „Rekova” jauktais koris „Viola”
  • Feimaņu katoļu baznīca – izlozes veidā mazgāšanās „melnajā” pirtiņā (līdzi ņemot savus piederumus: dvieli, ziepes u.c.)

“Baznīcu nakti” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Valsts meži, Rīgas Dome, Liepājas kultūras pārvalde, uzņēmumi – “Hromets Poligrāfija” un tipogrāfija “Eveko”, lielformāta druka “INK Idea”. Pasākuma informatīvais atbalstītājs – laikraksts “Diena”. 

Par Baznīcu nakti
Pirmā „Baznīcu nakts” Latvijā tika organizēta 2014.gada 6.jūnijā un tajā piedalījās 43 Rīgas dievnami. Pasākumu apmeklēja ~20 tūkstoši cilvēku. Foto: http://ej.uz/BaznicuNakts2014Foto. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu Nakts fonds”, Reģ.Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.
Notikumam var sekot līdzi arī oficiālajos sociālo tīklu profilos:
-www.facebook.com/baznicunakts
-www.draugiem.lv/baznicunakts;
-www.twitter.com/baznicunakts

Vairāk informācijas:
Inese Knipše
Sabiedrisko attiecību konsultante
E-pasts: [email protected]

coloring.cool