LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-2°C
 
A A A

Latgale piedalās starptautiskā tūrisma izstādē Vivatur 2012

No 2.- 4. martam Lietuvas galvaspilsētā Viļņā LITEXPO izstāžu kompleksā 18. reizi notika starptautiskā tūrisma izstāde” Vivattur 2012″. Izstādē piedalījās 180 firmas, lielākoties tās bija lietuviešu tūrisma pakalpojumu sniedzēji -122, 58 ārvalstu stendi- tūroperatori, tūrfirmas, dzelzceļa, avio un kruīzu kompānijas, SPA kūrorti, viesnīcas, aktīvā tūrisma kompānijas, nacionālās un reģionālās aģentūras un valstu pārstāvniecības, citi tūrisma pakalpojumu piedāvātāji, ceļojumu žurnāli un portāli.
Izstādes apmeklētāju skaits bija mazāks kā Rīgas un Tallinas izstādēs, tomēr Lietuva ir viens no nozīmīgākajiem, augsti prioritāriem tūrisma tirgiem Latvijai un jo īpaši Latgalei – tie ir tuvākie mūsu kaimiņi un partneri. Pēc statistikas datiem Lietuvas tūristu skaits pēdējos gados ir krietni pieaudzis, sasniedzot 85 000 ceļotāju, vairāk kā par 40% pieaudzis to ceļotāju skaits, kas nakšņojuši mūsu zemē vienu vai vairākas naktis, jo pārsvarā kaimiņi vēlas iepazīt mūsu kultūru un dabu, atpūsties kopā ar ģimenēm. Lietuvieši mīl ceļot savā zemē, par ko liecināja plašais lietuviešu stendu piedāvājums un arī apmeklētāju interese, taču jāsaka, ka lielu interesi izstādes apmeklētāji izrādīja arī par citu valstu ceļojumu iespējām. Apmeklētāji nāca jau ar zināšanām un atmiņām par Latviju un stendu pārstāvjiem uzdeva konkrētus jautājumus par jaunumiem, naktsmītnēm, cenām, vai precizēja savu informāciju par objektiem vai pakalpojumiem. Tas vedina domāt, ka lietuviešu ceļotājs ir zinošs, labi sagatavots un jūtīgs uz cenu izmaiņām un kvalitāti.
Ludzas novada tūrisma piedāvājumus lietuviešu ceļotājiem piedāvāja Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte. Viņa ne vien apmeklētājiem piedāvāja informāciju par apskates objektiem, naktsmītņu iespējām un interesantiem aktīvā un lauku labumu uzņēmumiem Ludzas novadā un apkārtnē, bet arī aicināja lietuviešu ģimenes un tūristu grupas uz jauno Ludzas vecpilsētas pastaigu maršrutu Atver Ludzu! speciāli izdotās kartēs un bukletā ar tādu pašu nosaukumu(izveidots Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai” Nr. L-PPA-10-0022) ietvaros). Gaidīsim kaimiņu tūristus vecākajā Latvijas pilsētā, jo sevišķi uz Ludzas 835 gadu jubilejas svinībām. Izstādes laikā tika pārrunāta mūsu sadarbības pilsētu Moletai un Rokiški dalība pilsētas svētku pasākumos, atbraucot ar saviem pašdarbniekiem, amatniekiem un alus, maizes, vīna, sieru ražotājiem. Svētkos solās būs daudz kaimiņu ciemiņu. Lielu izstādes apmeklētāju interesi izraisīja piedāvājums apceļot Latvijas austrumu pierobežu, sadarbības iespējas speciālu vēstures ekspedīciju organizētājiem caur Ludzu- kā Livonijas aizsardzības bastionu un apstāšanās vietu kādreizējā Varšavas -St.Pēterburgas traktā.
Jāsaka, ka esam atgriezušies no izstādes Viļņā ar lielu gandarījumu par labi paveiktu darbu, par ceļotāju lielo interesi un jauniem sadarbības kontaktiem.

Ludzas novada TIC vadītāja
Līga Kondrāte