LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Latgale iekaro Krievijas tūrisma tirgu

Tikko Latgales tūrisma speciālisti atgriezās no viena no nozīmīgākajiem tūrisma gadatirgiem Krievijā – izstādes Otdih bez granic 2010 St.Pēterburgā. Izstādē, kas bija iekārtota izstāžu kompleksa Manēža 2 stāvos strādāja 210 tūrisma kompānijas no 12 valstīm. Stendos ceļotājus aicināja pie sevis Kipra, Turcija, Grieķija, daudzi Krievijas apgabali, Igaunija, Ukraina, Bulgārija, Itālija, Baltkrievija, Malaizija, Čehija, Slovēnija, Lietuva.

Vienīgie no Latvijas, kopā ar sadarbības partneriem – ceļojumu žurnālu Le Voyjageur, savus piedāvājumus pēterburdziešiem reklamēja Latgales tūrisma speciālisti. Ludzas, Kārsavas, Zilupes un Ciblas novadus pārstāvēja Līga Kondrāte, Ludzas novada TIC vadītāja. Apmeklētāju interese par Latvijas austrumu reģionu bija liela un daudzi atminējās savu bērnību, kad vasaras pavadīja zilo ezeru zemē.

Izstādes īpatnība bija tā, ka pirmās divas dienas darbs tika vērsts uz sadarbības kontaktu dibināšanu un jaunu sadarbības formu, kā arī ceļojuma pakešu izveidošanu kompāniju starpā, divās nākamajās dienās izstādi apmeklēja potenciālie ceļotāji.

Tūroperatori un tūrisma aģentūras piedāvāja gatavas tūrisma ceļojumu paketes, kuru cenā jau iekļauta gan vīza, gan ceļš, gan naktsmītnes un ekskursijas katrā konkrētā ceļojumā. Ekskursijas uz Rīgu piedāvāja kompānija Riga tour. Latgales tūrisma speciālisti uzskata, ka mūsu darbs izstādē bija veiksmīgs un gūs labus rezultātus un atdevi.

Jāatzīmē, ka šoreiz veiksmes pamatā bija nevis reklāmas materiālu daudzums, bet gan jaunie nodibinātie kontakti ar Krievijas tūrisma kompānijām, Latgales ceļojumu pakešu piedāvāšanu saviem klientiem, vairākas intervijas tūrisma žurnāliem un pat raidījuma uzņemšana ar aicinājumu ceļojumam uz Latgales reģionu. Jādomā, ka raidījums izdosies lielisks, jo intervējošais žurnālists bija latgalietis, kas ilgus gadus strādājis Ludzas un Rēzeknes avīzes redakcijās un lieliski pazīst Latgali. Taču vislielāko uzmanību Latgales reģions sev pievērsa ar akcijām, ko izstādes laikā piecas reizes rīkoja izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem – loterijas veidā izsolīja vairāk kā 50 dāvanu kartes, ko izsolei piedāvāja mūsu tūrisma uzņēmumi. Daži izstādes dalībnieki piedalījās izsolē vairākkārt – tik ļoti viņi vēlējās apskatīt Latgali.

Tātad šovasar sagaidīsim daudzus viesus- tūrisma kompāniju vadītājus, arī varēsim tuvāk iepazīstināt ar saviem piedāvājumiem, lai izveidotos stabila tūristu plūsma un Latgale kļūtu par iemīļotu tuvo ceļojumu galamērķi. Lai tas notiktu, reģiona tūrisma informācijas centri ir sagatavojušies nākamajiem sadarbības soļiem ar tūrisma kompānijām Krievijā un Baltkrievijā, un no savas puses aicinu uzņēmējus padomāt par vēl ciešāku sadarbību novadu un reģiona ietvaros, veidojot gatavas jaunas tūrisma ceļojumu paketes austrumu kaimiņiem.

Tāpat sezonas sākumā vēl būs vairāki raksti ceļojumu žurnālos par zilo ezeru zemes piedāvājumiem tūristiem un jūnija sākumā tiks veidota filma par Latgali St.Pēterburgas televīzijai. Uzkopsim mājas un apkārtni un gaidīsim jaunus ceļotājus!

coloring.cool