LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Latgale George Tolordavas gleznās – spilgta un emocionāla

Ārsts George Tolordava ar gleznošanu aizrāvies jau kopš agras jaunības. Kā apgalvo pats mākslinieks, visražīgākais un vislabvēlīgākais laiks mākslas darbu tapšanai ir bijuši astoņi Ludzā pavadītie gadi. Šajā laikā tapušas aptuveni 100 gleznas, kuru galvenie motīvi – Latgales un Gruzijas ainavas, kā arī klusā daba.

2018.gada 17.maijā plkst. 16:00 Ludzas Novadpētniecības muzejā tiks atklāta G.Tolordavas personālizstāde “Mana Latgale”. Visi Ludzas pilsētas  un novada iedzīvotāji tiek laipni aicināti apmeklēt izstādi un iepazīties ar mākslinieka daiļradi.

George Tolordava dzimis 1952.gada 31.maijā Suhumi pilsētā (Abhāzija). 1969. gadā viņš pabeidza Suhumi vispārizglītojošo skolu un 1971.gadā iestājās Rīgas medicīnas institūta Ārstniecības fakultātē. To absolvēja 1977.gadā. No 1977.gada līdz 1980.gadam G. Tolordava strādāja par ķirurgu–urologu Ludzas rajona centrālajā slimnīcā. No 1980.gada līdz 1983.gadam guva padziļinātas zināšanas 1. Maskavas medicīnas institūta klīniskajā ordinatūrā uroloģijā. Pēc tam atkal atgriezās Ludzā. Ludzas rajona centrālajā slimnīcā G.Tolordava nostrādāja līdz 1984.gada augustam un aizbrauca uz dzimteni. No 1984.gada viņš strādāja par urologu Suhumi centrālajā dzelzceļa slimnīcā. No 1991.gada līdz 1993.gadam bija Abhāzijas ārstu asociācijas prezidents. 1993.gada septembrī (pilsoņu kara laikā, kas norisinājās Gruzijā)  bija spiests doties bēgļu gaitās no Abhāzijas uz Gruziju, kur apmetās uz dzīvi Tbilisi. No 1993.gada līdz 2008.gadam SIA “Abhazeti” direktors, ārstnieciski–diagnosticējošās apvienības galvenais ārsts. 2002.gadā G.Tolordavam piešķirts Tbilisi medicīniskā institūta docenta grāds. Jau minētajā gadā par medicīniskās palīdzības sniegšanas organizēšanu pilsoņu kara laikā Gruzijā G.Tolordava tika apbalvots ar Goda ordeni.

2009.gadā George kopā ar savu ģimeni pārcēlās uz Latvijas pilsētu Ludzu. SIA “Ludzas medicīnas centrā” viņš praktizē kā ārsts-urologs. 2016.gadā G. Tolordava izdeva grāmatu “Abhāzijas ārsta bēgļa atmiņas”.

Rita Kučāne,

LdNM komunikāciju un sabiedrisko attiecību vadītāja

Foto no G.Tolordavas personīgā arhīva

coloring.cool