LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 04. decembris
Baiba, Barba, Barbara
Ludza
Cloudy
-4°C
 
A A A

Latgale gaida baltkrievu tūristus

Jūlija vidū noslēdzas starptautiskais projekts BJR INTERREG III B pārrobežu programmas INTERREG III Dienvidu prioritātes, Latvija – Lietuva – Baltkrievija “Bella Dvina- šķērsojot robežas, iepazīsi kultūru, izbaudi dabu Dvinas- Daugavas reģionā”, ko realizēja Vitebskas apgabala un Latgales reģiona novadi, aktīvi darbā piedalījās Ludzas novada tūrisma speciālisti.

Projektā šīs pierobežas teritorijas tika veidotas kā vienots tūristu galamērķi ar poētisku nosaukumu Bella Dvina un devīzi “Tīra daba, brīva saprašanās”, kas aicinās apceļot Daugavai-piekrītošās teritorijas , šķērsojot LV-BY robežu, izzināt kultūru, izbaudīt dabu, aktīvi atpūsties!

Projekta rezultātā ir izveidots jauns, potenciālajiem tūristiem interesants galamērķis- Bella Dvina, izveidoti 15 jauni maršruti, kuros ir iekļauti Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu tūrisma objekti un piedāvājumi, realizēta mārketinga akcija- izdoti 5 jaunizveidoto maršrutu bukleti, Ceļotāja rokasgrāmata, Praktiskās informācijas buklets, kopējais galamērķi Bella Dvina raksturojošais buklets un tūrisma karte krievu un angļu valodās, izveidots portāls www.belladvina.com ar pilnīgu datu bāzi, informatīvie stendi ceļmalu stāvlaukumos, dalība tūrisma izstādēs Rīgā un Minskā, 7 jauni izveidoti Tūrisma informācijas centri, Bella Dvina teritorijas tūrisma attīstības un mārketinga stratēģijas, veikta jauno Baltkrievijas TIC tūrisma speciālistu apmācība. Ludzas novada TIC vadītāja Līga Kondrāte, kas aktīvi darbojās projekta realizācijā, piedalījās projekta noslēguma konferencē, kas notika 8.-9. jūlijā Baltkrievijas vecākajā pilsētā Polockā. Konferencē tika apkopoti sasniegtie rezultāti un izvirzīti uzdevumi nākotnes sadarbībai. Kā apliecinājums tam tika parakstīt Deklarācijas par savstarpējo sadarbību tūrisma attīstībai pierobežas reģionos Baltkrievijā un Latvijā- Vitebskas apgabalā un Latgalē jaunajā galamērķa teritorijā ar nosaukumu Bella Dvina. Ludzas rajona pašvaldību vārdā līgumu parakstīja Ludzas novada Tic vadītāja Līga Kondrāte.

Jāsaka, ka ir iesniegts jauna tūrisma projekta pieteikums Bella Dvinas teritorijas attīstībai ES fonu programmās. Šobrīd tiek gaidīts akcepts.

coloring.cool