LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Latgale gaida baltkrievu tūristus jau šovasar

No 7. līdz 10.aprīlim Latgale piedalījās 13. starptautiskajā tūrisma pakalpojumu gadatirgū “Otdih 2010” Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, kurš notika nacionālā izstāžu kompleksa BelEkspo un kuru organizēja Baltkrievijas Sporta un Tūrisma ministrija. “Otdih 2010” ir atzīta par nozīmīgāko tūrisma izstādi Baltkrievijā un 4 dienas tajā strādāja vairāk kā 170 dalībnieki no 13 dažādām valstīm- Bulgārijas, Lielbritānijas, Krievijas, Čehijas, Polijas, Turcijas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Ukrainas, Izraēlas, Kubas un Tunisijas.

Latgales reģions sevi prezentēja kopējā stendā ar baltkrievu kolēģiem kā vienotu galamērķi ar nosaukumu Bella Dvina un devīzi “Tīra daba, brīva saprašanās”, ar aicinājumu- ceļo, šķērso robežas, izzini kultūru, izbaudi dabu, atpūties! Latvijas , Baltkrievijas tūrisma tirgos jaunais galamērķis Daugavas krastos-Latgale-Vitebskas apgabals tika prezentēts potenciālajiem ceļotājiem vienotā koncepcijā un stilā, līdz ar to nodrošinot atpazīstamību. Stends bija iekārtots projekta BJR INTERREG III B pārrobežu programmas INTERREG III Dienvidu prioritātes, Latvija – Lietuva – Baltkrievija “Bella Dvina- šķērsojot robežas, iepazīsi kultūru, izbaudi dabu Dvinas- Daugavas reģionā” ietvaros. Latgales reģions sevi prezentēja nacionālajos un projektā izstrādātajos tērpos, kas piesaistīja apmeklētāju uzmanību un pateicoties tam stenda foto tika ievietots vietējā laikrakstā.

Izstādes apmeklētājiem tika piedāvāti gan atsevišķi Latgales tūrisma bukleti par visiem mūsu novadu apskates objektiem, uzņēmumiem un piedāvājumiem, gan Vitebskas apgabala mārketinga materiāli, gan kopējie mārketinga materiāli -5 jaunizveidoto maršrutu bukleti, Ceļotāja rokasgrāmata, Praktiskās informācijas buklets, kopējais galamērķi Bella Dvina raksturojošais buklets un tūrisma karte krievu un angļu valodās. 4 dienas baltkrievus apmeklēt Latgali aicināja Līga Kondrāte no Ludzas un Tatjana Kozačuka no Krāslavas.

Izstādes Otdih 2010 raksturīgā darba īpatnība bija tā, ka izstādē piedalījās galvenokārt Tūrisma operatori un aģentūras, mazāk – atsevišķi uzņēmumi vai viesnīcas, Baltkrievijas un kaimiņvalstu reģionu iestādes un Agrotūrisma apvienības, nacionālo dabas parku pārvaldes, transporta pakalpojumu sniedzēji, apdrošināšanas kompānijas, informatīvie un tūrisma portāli, mārketinga un preses kompānijas, dizaina kompānijas, tūrisma inventāra un servisa pakalpojumu fi. Tāpēc pirmās divas dienas darbs noritēja galvenokārt starp dažādu valstu tūrisma operatoriem, dibinot kontaktus un veidojot jaunus kopējus piedāvājumus, slēdzot līgumus par sadarbību, arī Latgalei radās vairāki sadarbības partneri, kas jau šovasar vedīs pie mums ciemos ekskursantu grupas. Uz izstādi nāca arī izglītojošo skolu un augstskolu studenti, mācībspēki, kurus ļoti interesēja reklāmas materiāli. Lielākā daļa apmeklētāju bija baltkrievi darbaspējīgā vecumā, kuri interesējas par ekskursiju un atpūtas iespējām pie jūras. Tāpēc izstādes galvenie piedāvājumi bija atpūta pie dažādām jūrām, kā arī izzinošās ekskursijas.

Latgales tūrisma speciālisti ne vien prezentēja mūsu tūrisma piedāvājumu klāstu, bet arī centās nodibināt sadarbības kontaktus jaunu ekskursiju maršrutu un atpūtas tūrisma pakešu veidošanai un veiksmīgākai pārdošanai baltkrievu patērētājiem. Tika nodibināti kontakti vairāk kā ar 10 tūrisma kompānijām, patreiz tiek izvietota tūrisma informācija tūrisma portālā www.belladvina.com un šovasar jau sagaidīsim pirmās tūristu grupas un atpūtnieku ģimenes mūsu reģionā. Baltkrievu tūristiem ir liela interese par Latviju, dzīvas jaukas atmiņas par tuvajiem kaimiņiem, taču padārga šķiet ir vīza un mūsu pakalpojumu izmaksas, lai tūristu plūsma izveidotos strauji. Pastāvīgu rezultātu iegūšanai nepieciešams ieguldīt lielu darbu un līdzekļus mārketingā.

Lai mums izdodas!

coloring.cool