LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Latgale aicina igauņu ceļotājus izstādē Tallinā

No 17.-19. februārim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, Piritas izstāžu kompleksā 21. reizi notika starptautiskā tūrisma izstāde” Tourest 2012″, kas ir nozīmīgākā un senākā tūrisma izstāde Baltijas valstīs. Izstādi apmeklēja rekordliels interesentu skaits vairāk kā 26 080 apmeklētāju, kas ir vairāk kā šogad Balttour izstādē Rīgā.

Apmeklētājus pievilina iespēja nākt uz izstādi tikai izdrukājot biļeti no interneta, un lieliskā iespēja nopirkt ceļojumus, brīvdienu un Spa paketes ar ievērojamām atlaidēm turpat izstāžu zāles stendos.
Šogad izstādē strādāja 458 dalībnieki – tūroperatori, avio un kruīzu kompānijas, SPA viesnīcas, aktivitāšu un atpūtas piedāvātāji no 26 valstīm: Latvijas, Austrijas, Baltkrievijas, Indonēzijas, Taizemes, Polijas, Namībijas, Belgijas, Polijas, Rumānijas, Spanijas, Tunisijas, Turcijas, Apvienotajiem Arābu emirātiem, Zviedrijas, Čehijas, Kipras, Somijas, Gruzijas, Vācijas, Grieķijas, Indonēzijas, Izraēlas, Itālijas, un pat no eksotiskajām valstīm Japānas un Mauritānijas, Namībijas. Viena zāle bija veltīta Igaunijas ceļošanas iespējām, jāsaka tā bija gana krāšņa un “garšīga”.
Ludzas novads, kopā ar citām Latgales reģiona pašvaldībām, izstādē prezentēja savus brīvdienu ceļojumus. Arī Ludzas novada pašvaldība prezentēja 2011.gadā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai” (Nr. L-PPA-10-0022) ietvaros izveidoto maršrutu ar atraktīviem elementiem bukletā “Atver Ludzu!”, maršruta kartē un jauno pierobežas galamērķi – atraktīvajā pierobežas kartē, uzņēmēju reklāmas materiālos, līdzās ar citiem reģioniem Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras organizētajā Latvijas stendā. Jāsaka, ka stends Latvijai bija viens no skaistākajiem un tiešām atbilda sauklim – izbaudi brīvdienas nesteidzoties! Latgales kopējo bukletu angļu un krievu valodā, Latgales karti igauņu valodā, pierobežas karti, kā arī novadu un pilsētu, uzņēmēju reklāmas materiālus izstādes apmeklētājiem piedāvāja un aicināja Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, aicinot ceļojumā uz Latgali un stāstot par mūsu aktīvās atpūtas, gastronomisko labumu, amatu un kultūrvēstures piedāvājumu un nakšņošanas iespējām Ludzas novadā.
Jāatzīmē, ka visvairāk materiāli interesēja tieši krievu valodā, pārsvarā kartes un kopējie materiāli. Ceram, ka šogad sagaidīsim vairāk tūristus no ziemeļu kaimiņvalsts kā pagājušā gadā, bet jau iepriekšējā gadā tie ir izrādījuši pietiekoši lielu interesi par neiepazīto Latgali, lai mūsu tūrisma speciālistiem būtu vērts strādāt pie aktīvākas reklāmas un stabilas ceļotāju plūsmas izveidošanas pie mums. Jāapsver iespēja nākošgad sadarbībā ar Vidzemi reklamēt jaunus maršrutus pa Latvijas austrumu daļu, jo izstādē varējām secināt, ka igauņi jau pietiekoši labi pazīst Jūras piekrasti, Rīgu un tās apkārtni, arī tuvo Vidzemes rietumu daļu un tāpēc ir ieinteresēti meklēt jaunus ceļojumu maršrutus uz austrumiem, jo sevišķi mūsu pierobežas teritorijā. Un mums ir ko piedāvāt!

Ludzas novada TIC vadītāja
Līga Kondrāte