LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Lāčplēša dienā Ludzas muzejs viesojas Nirzas un Pildas pamatskolās

lm3

V.Dzevaltovskis demonstrē 20.gs sākuma Latvijas valsts armijas karavīra formas tērpa atdarinājumu

lm2

Ludzas Novadpētniecības muzeja darbiniece A.Loseviča iepazīstina klātesošos ar Brīvības cīņu relikvijām, kas glabājas muzeja krājumā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016. gada 11. novembrī Lāčplēša dienā Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki un Latvijas Valsts Zemessardzes pārstāvji viesojās Ludzas novada Nirzas un Pildas pamatskolās. Kopā ar pamatskolu audzēkņiem tika pārrunāti vēsturiskie notikumi, latviešu tautas drosme, pašaizliedzība un patriotisms, kas vadīja Brīvības cīņu dalībniekus.

lm1

Zemessardzes 32. bataljona kaujas atbalsta rotas komandieris virsleitnants Žanis Žukovskis demonstrē Zemessardzes ieročus

Zemessardzes 32. bataljona kaujas atbalsta rotas komandieris virsleitnants Žanis Žukovskis stāstīja audzēkņiem par Latvijas Valsts Zemessardzes darbību, par iespēju pievienoties zemessargu rindām, lai brīvprātīgi kalpotu savai valstij un rūpētos par tās drošību un aizsardzību. Zemessargs Ņina Ivanova pastāstīja, kā viņa izlēma pievienoties zemessargu rindām, dalījās iespaidos par apmācībām militārajā nometnē, kuras laikā jaunajiem zemessargiem ir jāapgūst darbības ar ieročiem, lauka kaujas iemaņas, darbs ar karti un orientēšanos apvidū, kā arī iemaņas medicīnā un sakaru procedūrās.

Visaizraujošākais skolēniem šķita Zemessardzes ieroču demonstrējums un iespēja uzlaikot zemessargu ekipējumu.

coloring.cool