LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Labdarības nevar būt par daudz

Piecpadsmit gadu garumā ilgusī Dānijas “Lauvu kluba” sadarbība ar Ludzas rajona pašvaldību turpinās arī pēc pašvaldību reformas ar Ludzas novadu.

Šoreiz “Lauvu klubs”, viesojoties Ludzas novadā, apmeklēja vairākas skolas, iestādes, galvenokārt tās, kur izvietots iepriekšējās reizēs viņu sagādātais inventārs. Tie ir bērnudārzi, skolas, sociālais dienests, veco ļaužu aprūpes mājas. Šī gada pavasarī Ludzas novada Bāriņtiesa rīkoja akciju, kur audžuģimenēm tika izdalītas Lauvu kluba partneru sagādātās mantas.

Tikšanās laikā, apspriežot līdzšinējās sadarbības ieguvumus, tika norunāts sadarbību turpināt. Kluba pārstāvji apliecināja, ka uz Ludzu tiks atgādāts treileris ar vērtīgām un vajadzīgām lietām Ludzas aprūpes centriem, bērnudārziem, skolām, bērnu namam.

Šīs vizītes triju dienu laikā kungi apmeklēja novada iestādes, izzināja katras jomas vēlmes. Viņu uzdevums ir arī apsekot un savos klubos atskaitīties, kā līdz šim atgādātās mantas tiek izmantotas, vai tām ir rasts lietderīgs pielietojums, vai ir vērts atkal veidot šādu labdarības sūtījumu akciju uz Ludzu. Kā atzīst kluba pārstāvji, mantu savākšana grūtības nesagādā, piemēram, apģērbs jau ir savākts pietiekamā skaitā, taču dārga ir transporta noma. Lai noīrētu treileri uz Latviju, jārēķinās ar 2000 eiro.

Viesojoties novada pašvaldībā, kungi minēja, ka Ludzas rajonā sadarbību ar Lauvu klubu koordinēja A. Sergejevas kundze, par ko arī izteica sirsnīgu pateicību. Ludzas novada domes priekšsēdētāja A. Gendele akcentēja, cik nozīmīga ir šāda palīdzība, izteica pārliecību un apņemšanos saglabāt gandrīz divdesmit gadus veidotās un koptās tradīcijas.