LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Kurš ir vislielākais dziedātājs?

 LPG_dziedatajiPagājušajā nedēļā Dricānos latgaliešu tautasdziesmās skanēja bērnu balsis un tautas mūzikas instrumenti. Te notika Ziemeļlatgales tradicionālās dziedāšanas konkurss „Dziesmu dziedu, kāda bija” un muzicēšanas konkurss „Klaberjakte 2015”. Uzvarētāji saņem goda titulus: Vislielākais dziedātājs vai muzikants, Lielais dziedātājs vai muzikants. Tie, kuri iegūst vislielākā dziedātāja vai muzikanta nosaukumu, piedalās valsts mēroga konkursā. Šogad tas notiks 26. aprīlī Rīgā.
Dricānos uzstājās Ludzas pilsētas ģimnāzijas folkloras kopas (vad. Ilga Taukača) un Ludzas Mūzikas pamatskolas folkloras kopas (vad. Dace Tihovska) dalībnieki.
Lūk, rezultāti: I pakāpes diplomu un Vislielākā dziedātāja titulu piešķīra Diānai Žeikarei (LPĢ) un Armandam Oščenkovam (Ludzas Mūzikas pamatskola). Viņi aprīlī dziedās Rīgā.Armands_O
II pakāpes diplomu un titulu Lielākā dziedātāja ieguva Laura Mortuzāne , par Lielāko dziedātāju kļuva arī pirmklasnieks Sandis Pudāns. Konkursā vienīgā blokflautiste bija Poļina Čeļadko. Viņai II pakāpes diploms un arī cerība tikt uz konkursa finālu. Žūrija lēmumu paziņos vēlāk. Laura, Sandis un Poļina ir Ilgas Taukačas audzēkņi.

Vanda Žulina,

korespondente

coloring.cool