LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Ludza
Cloudy
9°C
 
A A A

Konkurss „Ziemassvētku brīnums 2012” noslēdzies

DSCN3674Ziemassvētku laikā mūsos ienāk īpašas sajūtas. Gaidot svētkus, ikviens cenšas sapost māju, pagalmu, vidi, kurā aizvadām savu ikdienu. Pirmssvētku noskaņā pērnā gada decembrī Ludzas novada pašvaldība izsludināja konkursu „Ziemassvētku brīnums 2012”, kurā piedalīties tika aicinātas jebkuras fiziskas un juridiskas personas. Galvenais konkursa nosacījums bija radīt īpašo Ziemassvētku burvību.

Pašā gada nogalē pa sniegotiem un slideniem ceļiem konkursa dalībnieku veikumu devās novērtēt žūrijas komisija: Alīna Gendele, Sergejs Jakovļevs, Aivars Strazds, Vladimirs Kalinko un Sarmīte Stapule-Zagorska. Ikvienā izglītības iestādē, pagasta pārvaldē un Tautas namā skatlogi vien vēstīja  par to, ka tuvojas Ziemassvētki. Arī ienākot telpās priecēja īpašie dekorējumi – eņģeļi, sniegpārslas, sniega bumbas, rūķīši, sniegavīri, krāšņas svētku eglītes, Adventa vainagi, puzuri  un citi rotājumi. Žūrijas komisijai neklājās viegli, lai noteiktu, kuri būs tie, kas saņems balvas. Uzvarētāji tika noteikti pa nominācijām.

DSCN3676Nominācijā „Privātmāju un daudzstāvu dzīvojamo māju noformējums” komisija par viskrāšņāk izrotātu mājokli atzina māju Stroda ielā 19, Ludzā (īpašniece – Valentina Rudzinoka). Briģu pagasta Lielās Pīkovas ciemā Alīnas Skukes mājā „Vizbuļi” atnācējus sagaidīja meža iemītnieki un 2013. gada simbols – jautrā čūska. Dzīvnieki darināti no dabas un dažādiem palīgmateriāliem. Savukārt mājā Miera ielā 24, Ludzā (īpašniece – Nataļja Seņkova) atnācējus sagaida no dabas materiāliem veidoti rūķi. Ar gaismas virtenēm un Ziemassvētku simboliem bagātīgi izdekorēta māja Parku ielā 22, Ludzā (īpašniece – Vineta Zbitkovska), māja Parku ielā 23, Ludzā (īpašnieks – Jurijs Vasiļkovskis), māja Fr. Ķempa ielā 9, Ludzā (īpašniece – Irēna Stapule), māja Jelgavas ielā19, Ludzā (īpašniece – Marija Bunčikova), māja Jelgavas ielā 20, Ludzā (īpašnieks – Pēteris Uzulniks), māja Puškina ielā 26A, Ludzā (īpašnieks – Nikolajs Pavļuks). Rundēnu pagasta Rundēnu ciemā daudzdzīvokļu māju iemītnieki pagalmā izrotāja egli un izdekorēja savu dzīvokļu logus. Tāpēc par labākiem tika atzīti mājas „Kreses” dzīvoklis 5 (īpašnieks – Aleksandrs Cavro), mājas „Kreses” dzīvoklis 7 (īpašnieks – Ivans Cavro), mājas „Kreses 2” dzīvoklis 7 (īpašnieks – Antons Petrakovs).

Nominācija „Viesnīcu, veikalu, restorānu, kafejnīcu un ēdnīcu noformējums” piešķirta svētku ugunīs vizuļojošai kafejnīcai „Larina” (Ludzā) un viesnīcai „Lucia” (Ludzā). Viesnīcas īpašnieki un darbinieki krāšņi izrotāja galveno ieeju un egli blakus ēkai. Nominācijā „Valsts un pašvaldību iestāžu noformējums” noteikti trīs uzvarētāji. Ludzas pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķītis” pagalmā uzburta ainiņa no pasakas, bet Ludzas Novadpētniecības muzeja teritorijā uzradās vesels Rūķu ciems. Sociālās aprūpes centrs „Ludza” svētku rotā izskatījās pēc burvīgas Ziemassvētku atklātnes. Nomināciju „Firmu, uzņēmumu un  organizāciju biroju ēku noformējums” ieguva SIA „Antares” un SIA „Solo&Co”.

Konkursa uzvarētāji saņēma balvas no Ludzas novada pašvaldības un atbalstītājiem: SIA „Saule 5”, SIA „Rasa L”, SIA „Sākums A”, SIA „Agroķīmija”, SIA „Solo & Co”.

Ludzas novada pašvaldība pateicas visiem novada iedzīvotājiem, kas atsaucās aicinājumam iedegt Ziemassvētku gaismiņas savos logos un pagalmos, izdekorēja skatlogus, lodžijas, kāpņu telpas. Tas radīja īpašu svētku un vienotības gaisotni. Paldies par miera un labestības gaismiņām Jūsu sirdīs!

Aicinām Ludzas novada iedzīvotājus arī turpmāk neturēt sveci zem pūra, bet gan aktīvāk iesaistīties konkursos un lepoties ar savu veikumu.

coloring.cool