LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-4°C
 
A A A

Konkursā Ko tu zini par Krieviju?

Bija jāizstrādā scenārijs, jāsagatavo muzikāls teatralizēts uzvedums ar dziesmām, dejām, krievu rakstnieka darba teatralizēts interpretējums, izteiksmīgas runas priekšnesums un jāatsvaidzina zināšanas vēsturiskai viktorīnai. Uzstājoties bija jāprezentē arī sava skola, dzimtais novads un pati komanda. Ludzas audzēkņi uzstāšanos sasaistīja ar krievu literatūras klasiķa A. Puškina daiļradi un pārsteidza žūriju un skatītājus ar krāšņajiem tērpiem, istrēnieši lasīja un dziedāja skolotājas S. Puhovas sacerēto dzeju un dziesmas. Konkurenci mūsu novada komandām sastādīja kaimiņi – Zilupes vidusskolas, Rēzeknes 2. vidusskolas, Viļānu vidusskolas, Maltas 2. vidusskolas komanda. Ieguldītais jauniešu un pedagogu darbs nebija veltīgs – Ludzas 2. vsk. komanda ieguva trešo vietu un iespēju piedalīties braucienā pa Pleskavas apgabala svētvietām š.g. aprīlī. Arī Istras vidusskolas komandas dalībnieču – T. Rudņikas un J. Lukašenokas uzstāšanās tika novērtēta atzinīgi, arī viņas dosies ekskursijā uz Pleskavu.

Konkurss notika ar Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī atbalstu. Jāteic, ka skolēni regulāri piedalās KF Ģenerālkonsulāta rīkotajos konkursos. Nākamais – patriotisko dziesmu konkurss, arī matemātikas un vēstures olimpiāde, kurā arī ir iespējas startēt, lai novērtētu savus spēkus un vinnētu!