LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Konflikta risinājums – izlīgums

Izligums_IstraaDaudziem liekas, ka jēdzieni kriminālprocess, krimināllieta, tiesa, prokuratūra, cietušais, vainīgais, izlīgums nav saistoši un attiecas tikai uz citiem, bet ne mani. Visas šīs lietas ikviena dzīvē var ienākt negaidīti, gluži kā nelaba kaite. Lai vairotu izpratni par izlīguma procesu ar starpnieka palīdzību, aprīļa beigās Valsts probācijas dienests (VPD) visā Latvijā organizēja Izlīguma nedēļu.Inscineets_konflikts_Nirzaa

VPD Ludzas teritoriālā struktūrvienība (Ludzas TSV) šajās dienās aicināja skolēnus piedalīties informatīvajos semināros, šogad piedalījās Nirzas pamatskolas un Istras vidusskolas skolēni. Seminārā VPD darbinieki iepazīstināja ar probācijas dienestu un tā funkcijām, sīkāku uzmanību pievēršot izlīgumam kā konflikta risinājumam. Aktīvākie skolēni labprāt iesaistījās diskusijās un paši mēģināja atrisināt inscenētu konfliktu, mēģinot savstarpēji vienoties, izlīgstot ar starpnieka palīdzību. Izlīguma sēde tika maksimāli pietuvināta tam, kā izlīgums tiek organizēts VPD, kad ir noticis noziedzīgs nodarījums, vainīgais un cietušais.

IstraĪpašu interesi skolēnos izraisīja sodu veidi nepilngadīgajiem, nākotnes iespējas, ja esi krimināli tiesāts, kā arī par kādiem pārkāpumiem nepilngadīgie visbiežāk nonāk VPD Ludzas TSV redzeslokā. Informatīvo semināru noslēgumā abas skolas saņēma VPD pateicības par sadarbību probācijas jomā.Pateiciba_Nirzas_pamatskolas_direktorei

coloring.cool