LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Partly sunny
21°C
 
A A A

Konference biznesmeņiem un uzņēmējdarbības atbalstītājiem

4. decembrī Rēzeknē notiks konference “Krājaizdevu sabiedrības kā alternatīvs finanšu instruments pašvaldību teritorijās”

Konferences mērķis ir sekmēt Latgales iedzīvotāju, uzņēmēju un pašvaldību apvienošanos kooperatīvās krājaizdevu sabiedrībās ar mērķi pašiem pārvaldīt savus finanšu resursus, nodrošinot finansējuma pieejamību pēc iespējas tuvāk cilvēku dzīvesvietām.

Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības (KKS) ir pārbaudīta un pasaulē izplatīta kooperācijas forma, ko apliecina arī pirmskara Latvijas vēsture. Atsevišķu valstu reģionos šādi finanšu kooperatīvi nodrošina 20-60% no finanšu operācijām. Pasaules Banka atzīst, ka KKS galvenā loma ir mazo un mikrouzņēmēju apkalpošanā, nodrošinot depozītu izvietošanu, aizdevumus un norēķinu pakalpojumus. KKS kā vietējā teritorijā strādājoša institūcija labāk izprot vietējo specifiku un vakadzības. Tā ir alternatīva kredītiestādēm, jo īpaši lauku reģionos, kur finanšu kooperatīvi bieži vien ir vienīgie finanšu pakalpojumu sniedzēji, kas iedzīvotājiem ir sasniedzami. Paskatoties uz Latvijas karti, redzams, ka Latgales reģionā krājaizdevu sabiedrību pārstāvniecība ir viszemākā Latvijā. Tieši tāpēc šajā gadā konference tiek rīkota Latgalē, lai tādā veidā sekmētu pašvaldību, uzņēmēju un iedzīvotāju aktivizēšanos krājaizdevu kustībā

Konferencē aicināti piedalīties pašvaldību vadības pārstāvji, par uzņēmējdarbības veicināšanu atbildīgās amatpersonas un darbinieki, uzņēmēji, zemnieki, VRG vadība, uzņēmējdarbības un lauku attīstības konsultanti, citas personas, ka ieinteresētas Latgales attīstībā.

Konferences norise 10:00 – 14:00, Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95, Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē.   

Konferences dalības maksa

Dalības maksa konferencē netiek paredzēta. Dalībnieki paši sedz savus ceļa izdevumus, bet dalībnieku ēdināšanu konferences laikā sedz konferences organizatori.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: Līga Cimermane, [email protected], 63050220

Konferenci organizē un finansē: Zemkopības ministrija, Valsts Lauku tīkls

Informatīvais atbalsts: Latvijas pašvaldību savienība

 „Krājaizdevu sabiedrības kā alternatīvs finanšu instruments pašvaldību teritorijās”

Konferences programma

9:30 – 10:00

Reģistrācija, kafijas pauze

10:00 – 10:20

Mazo un vidējo uzņēmumu izaugsme un finanšu pieejamība
Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs

10:20 – 10:55

Latvijas pieredze uz Siguldas novada krājaizdevu sabiedrības „Allažu saime” piemēra
Jānis Zilvers, Siguldas novada domes priekšsēdētaja vietnieks
Ēriks Čoders, KKS „Allažu saime” valdes priekšsēdētājs

10:55 – 11:35

Eiropas valstu pieredze finanšu kooperācijā
Inesis Feiferis, Fiskālās disciplīnas padomes loceklis
Dzintars Vaivods, finansists, Valsts Lauku tīkls, LLKC

11:35 – 12:00

Atbalsta instrumenti krājaizdevu sabiedrību izveidei un attīstībai
Pauls Irbins, uzņēmējs, biedrības „Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” valdes loceklis

12:00 – 12:40

Pusdienas

12:40 – 13:10

Ekspertu paneļdiskusija (M.Cimermanis, Ē.Čoders, I.Feiferis)

13:10 – 13:40

Darbs grupās finanšu pieejamības veicināšanai Latgalē

13:40 – 14:00

Konferences apkopojums un noslēgums, kafijas pauze

 

coloring.cool