LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis

“Tie visi brāļi man un māsas manas,
Kas tumšu moku nakti izstaigā.”

1949. gada 25. marts. Šo datumu baismīgi atcerēties daudziem no mūsu tautiešiem. Tūkstoši aizgāja. Visās pasaules malās zeme pilna ar rūgtumu. Pilna zeme un debesis. Šo rūgtumu, kas mīt jūsu sirdīs, varbūt mazinās mūsu izteiktie vārdi : “Jūs bijāt un būsiet mums vajadzīgi, šai zemei un tautai. Tie ir jūsu dēli un mazdēli, kas pacēla no vēstures dubļiem sarkanbaltsarkano karogu, kas runā taisnu valodu. Jūsu svētību saņēmušie dara šodienu un darīs rītdienu. Palīdziet mums, mūsu mātes un tēvi, esat līdzās un mēs jutīsim jūsu atbalstu.”
Godinot visus tos, kas mierā dus svešā zemē, dodot spēku tiem, kuri vēl tagad ir starp mums, atnāksim uz atmiņu mītiņu dzelzceļa stacijā 25. martā 13.00 un atcerēsimies to briesmu nakti pirms 63 gadiem.

Autobuss no Ludzas Tautas nama uz staciju aties plkst. 12:40.

Ludzas Tautas nama direktore V. Razumovska