LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Kampaņa “Pārbaudies, lai dzīvotu!”

Pēdējo gadu laikā ievērojami palielinājusies saslimstība ar krūts vēzi. Latvijā mirstība ir augstāka nekā vidēji Eiropas Savienības valstīs, ko lielā mērā nosaka slimības novēlota diagnostika – trešajā daļā gadījumu vēzis tiek atklāts III un IV stadijā, kad ir jau par vēlu.

Ārsti uzskata, ka sabiedrība nav pietiekami informēta par krūts vēža diagnostikas metodēm un to, ka savlaicīgi atklāts krūts vēzis ir veiksmīgi ārstējams! Visām sievietēm no 20 gadu vecuma reizi mēnesī jāveic krūšu pašpārbaude, savukārt sievietēm pēc 50 reizi divos gados noteikti jādodas uz valsts apmaksātu krūts vēža profilaktisko pārbaudi.

Papildus informācija ir pieejama interneta vietnē www.veselaskrutis.lv