LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Cloudy
3°C
 
A A A

Kad Ludzas laukumā būs saules pulkstenis

Untitled1Jau gandrīz gadu Ludzas pilsētas centrālajā laukumā norit saules pulksteņa izveides darbi. Šis mākslas objekts ir prasījis daudz vairāk laikā, nekā bija iepriekš plānots. Granīta bloki, kas veidos saules pulksteņa ciparu daļu un saukli „Sagaidīsim saullēktu Ludzā”, atceļoja uz Latviju ar kuģi no Ķīnas, kur to ražošana pamatīgi aizkavējās. Tagad tie jau uzstādīti.

Pašreiz pēc Valda Majevska projekta būvniecības firmā SIA „Asfaltbūve” no vara plāksnēm izgatavo ļoti svarīgu pulksteņa detaļu – gnomonu, kas nodrošinās atbilstošas ēnas veidošanos. Šo detaļu veidos liela lāde ar atslēgu.

Šovasar šis unikālais, speciāli Ludzai radītais saules pulkstenis būs uzstādīts centrālajā laukumā pie pašvaldības ēkas, un cerēsim, ka saulīte ar saviem siltajiem stariem spīdēs biežāk un dos mums iespēju noteikt laiku ar šī seno cilvēces izgudrojumu.

Atvainojamies pilsētniekiem un Ludzas viesiem par to, ka darbi ievilkušies. Novada pašvaldības speciālisti kontrolē saules pulksteņa tapšanas gaitu.

coloring.cool