LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Kā uzlabot veselības aprūpi Latgalē? Pašvaldību vadītāji dodas uz Veselības ministriju

VM_LPR (2)31. augustā Veselības ministrijā notika Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāju un nozares vadošo speciālistu tikšanās ar Veselības ministrijas atbildīgajiem darbiniekiem.

Tikšanās galvenais uzdevums bija apspriest un izskatīt jautājumus par veselības nozares aktualitātēm, noskaidrot ministrijas redzējumu nozares problēmsituāciju risināšanai, kā arī jautājumus, kuri skar  veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un to kvalitātes uzlabošanu.

Latgales pašvaldības bija rūpīgi gatavojušās – jau iepriekš tika apzināti un apkopoti reģionam svarīgie problēmjautājumi, kas laicīgi tika nosūtīti izskatīšanai Veselības ministrijai.

Viena no galvenajām tēmām bija par rezidentu piesaisti Latgales reģionam, ārstu trūkums slimnīcās, kā arī medicīniskā personāla atalgojums.

VM_LPR (1)Kā ministrijai sanāksmē apliecināja Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele:“Latgales pašvaldības šobrīd dara visu nepieciešamo, lai piesaistītu jaunos veselības jomas speciālistus. Tiek piešķitri dzīvokļi, maksātas stipendijas, taču tas nav devis vēlamos rezultātus, tādēļ aicinam Veselības ministrijai jaunajiem speciālistiem ieviest  reģionālo algu koeficentu, kā tas šobrīd jau ir ģimenes ārstiem”.

Tāpat Latgales pašvaldību vadītāji ierosināja veikt veselības pakalpojumu pieejamības katrējumu, kā arī iedzīvotāju ērtībai reģionālajos centros stiprināt veselības aprūpes iestādes nodrošinot primāro pakalpojumu pieejamību tajos.

Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji ir gandarītti par tikšanos un par tajā panākto abpusējo sapratni daudzos jautājumos. “Esam pārliecināti, ka ministrijā reģionu problēmjautājumi tiek aizvien vairāk sadzirdēti un tie tiks risināti. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam veicināt kvalitatīvu veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem”piebilda A.Gendele.

Foto: Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāju tikšanās ar Veselības ministrijas pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja

Latgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists

Oskars Zuģickis

coloring.cool