LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Kā piemērot pievienotās vērtības nodokli ārzemēs?

mq1Latvieši vēl joprojām ļoti vēlas doties strādāt ārvalstīs, un saskaņā ar prognozēm kāre pēc  ienākumiem no ārzemēm nesamazinās. No netālu esošajām valstīm mūsu kolēģi noteikti ir Apvienotā Karaliste, Vācija, Norvēģija un Nīderlande. Katra no valstīm var piedāvāt kaut ko citu, labākais tomēr ir peļņa. Nepieciešams piebilst, ka legāli strādājot ārzemēs 985 gadījumu veiktie nodokļu maksājumi ir avansā. Atgūt pārmaksātos nodokļus ir tiesīga katra persona, kura strādājusi ārzemēs legāli.  Kā sagatavot un aizpildīt nepieciešamos dokumentus un arī nosūtīt nodokļu birojam redzams zemāk sniegtajā informācijā.

 

Lielbritānija

Taksācijas gads Lielbritānijā sākas 6. aprīlī un beidzās 5. aprīlī nākamajā gadā. Ja vēlaties pieteikties nodokļu atgriešanai pievērsiet uzmanību datumiem. Dokumenti, kuri nepieciešamie nodokļu atgriešanai no Anglijas, ir sekojošie, P-45 vai P-60. P-45 ir forma, kuru jūs saņemat pēc darba attiecību izbeigšanas ar darba devēju un P-60 ir forma, kuru saņemat katra taksācijas gada noslēgumā. Ja jums nav šādu dokumentu jūs varat mēģināt tādus iegūt pats vai arī ar kompānijas, kura nodarbojas ar nodokļu atgriešanu, palīdzību. Ir būtiski, lai jums būtu vismaz algas lapiņas, maksājumu uzdevumi vai precīza darbavietas adrese un datumi, kad jūs tur strādājāt.

Nopietns aspekts nodokļu atgriešanā no Lielbritānijas ir gadījumi, kad cilvēks ir bijis pašnodarbināta persona jeb pašnodarbinātais. Pašnodarbinātām personām ir arī iespēja maksāt nodokļus divreiz gadā (eletroniskā fromātā – 31. janvārī un papīra formātā –  31. jūlijā). Apvienotās Karalistes nodokļu administrācijas iestādes pieprasa, lai ikviens, kuram ir CIS karte vai UTR numurs, nosūtītu ikgadējo Tax Return (nodokļu deklarāciju) līdz 31. septembrim. Ja jūs to nenosūtāt, jums var tikt uzlikta soda nauda. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzam apmeklēt: http://www.rttax.com/lv/uk/

 

Vācija

Nodokļus no Vācijas ir iespējams atgriezt pēc 1.janvāra, jo taksācijas gads Vācijā beidzās 31. decembrī tāpat kā Latvijā. Jums ir tikai nepieciešams sagatavot attiecīgos dokumentus, kas ietver : Lohnsteuerbescheinigung un apliecinājumu ES/EET ārvalsts nodokļu iestādes ienākuma nodokļa deklarēšanai. Lohnsteuerbescheinigung forma ir līdzvērtīga Paziņojumam par iedzīvotāju ienākuma nodokli Latvijā un jums to vajadzētu saņemt no sava darba devēja.  Ja jums nav šādu  dokumentu, nodokļu atgriešanu ir iespējams veikt pamatojoties uz pēdējiem trim maksājumu paziņojumiem. Vācija nodokļu birojs pieprasa iesniegt arī informāciju par ienākumiem Latvijā attiecīgājā gadā. Tiem vajadzētu būt norādītiem ES/EET apliecinājumā, kuru aizpilda Latvijas Valsts ieņēmumu dienests. Ar iepriekšs minētajiem dokumentiem varat sagatavot visu nepieciešamo nodokļu atgriešanai un nosūtīt nodokļu birojam. Ja neesat parliecināti par attiecīgajiem dokumentiem, jūs varat tos apskatīt mājas lapā: http://www.rttax.com/lv/germany/

 

Holande

Ja jūs strādājāt Nīderlandē jūs no darba devēja esat saņēmis dokumentu, kas ļauj mums uzsākt nodokļu atgriešanas procesu. Šo dokumentu sauc par Jaaropgave un tas tiek saņemts Finanšu gada beigās. Finanšu gada beigas Nīderlandē sakrīt ar kalendārā gada beigām – 31. decembri. Ja jums nav Jaaropgave mēs varam mēģināt to atgūt balstoties uz pēdējām trim algas lapām. Vairāk informācijas par šo tēmu varat atrast mājas lapā: http://www.rttax.com/lv/netherlands/

 

Norvēģija

Dokumenti, kurus jūs saņemat no darba devēja noteikti ir algas lapas, kuras sauc par Lonnslipami, un Lønns-og trekkoppgave, kas ir līdzvērtīga paziņojumam par iedzīvotāju ienākuma nodokli Latvijā. Abus iepriekšs minētos dokumentus jūs no darba devēja saņemat elektroniski vai pa pastu. Ja šos dokumentus neesat saņēmis, jūs tos varat pieprasīt savam darba devējam, jo tas ir viņa pienākums nepieciešamos dokumentus jums izsniegt. Ar šiem dokumentiem mēs varam uzsākt pārmaksāto nodokļu atgūšanas procesu. Ir tikai nepieciešams sagatavot deklarāciju un laicīgi to nosūtīt nodokļu birojam. Precīzs dokumentu apraksts, kuri nepieciešami nodokļu atgriešanai pieejams mājas lapā: http://www.rttax.com/lv/norway/

coloring.cool