LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-18°C
 
A A A

Jeļenai Arbuzovai – 70

Arbuzova_J_foto10. augustā 70 gadi apritētu Jeļenai Arbuzovai, mūsu novadniecei un spilgtai 20.gadsimta Latvijas krievu literatūras pārstāvei. Patiesībā tikai pēc viņas nāves krievu literatūras cienītāji Latvijā un ārzemēs varēja pilnībā iepazīt Arbuzovas daiļradi, kad jau 21. gadsimtā gaismu ieraudzīja divas antoloģijas: „Russkaja poezija Latgaliji” un „Russkaja poezija Latviji”. Bez tam Arbuzovas dzeja daudzus gadus tiek publicēta periodiski iznākošajos Latgales un Rēzeknes dzejas krājumos. Daudzus daiļdarbus ir publicējis laikraksts „Ludzas Zeme”, kur dzejniece strādāja kā korespondente. Jāteic, arī patlaban Arbuzovas dzeja ir populāra. Tā tiek lasīta, tā tiek pārdrukāta – viņas radītās vārsmas ir tik izjustas, tik talantīgi uzrakstītas.

Vēl pērn, sagaidot Arbuzovas jubileju, tika izdotas viņas dzejas, stāstu un tulkojumu grāmata, kuras nosaukumā ir autores rakstītais „Un tomēr kaut kas ir palicis…”. Tas ir līdz šim vispilnīgākais Jeļenas Arbuzovas daiļrades apkopojums.

Arī šogad notiks vairāki pasākumi, kas veltīti dzejnieces piemiņai. Galvenais notikums – piemiņas plāksnes atklāšana pie Ludzas 2. vidusskolas vecā korpusa ēkas. Arbuzova ir šīs skolas absolvente. Svinīgais pasākums turpināsies ar Jeļenas Arbuzovas piemiņai veltīti poētisku sarīkojumu. To organizē biedrība „Nasliedije”.

10. augustā plkst. 18.00 svinīgi tiks atklāta Jeļenas Arbuzovas piemiņas plāksne.

Un vēlāk 2. vidusskolā skanēs viņas dzeja. Aicinām piedalīties visus, kuri pazina dzejnieci, atceras viņu un ciena viņas daiļradi.

Bet šo piemiņas dienu iesāksim plkst. 10.00 ar aizlūgumu par Jeļenas dvēseli Ludzas pareizticīgo baznīcā.

 Aleksandrs Jakimovs

coloring.cool