LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Jeļena Joničonoka – “Ekselences balvas” fināliste

Šī gada 22. februārī jau sesto gadu norisinājās konkurss “Ekselences balva”, ko organizē Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru. Par balvu konkursā cīnās progresīvi bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotāji, kuri vada mūsdienīgas un aizraujošas mācību stundas, ieinteresē skolēnus un palīdz viņiem sasniegt labus rezultātus.

Lepojamies, ka mūsu izvirzītā Ludzas 2. vidusskolas bioloģijas skolotāja Jeļena Joničonoka bija 25 finālistu vidū (kopumā balvai izvirzīti 142 skolotāji).

Finālā, kurš notika Mārupes vidusskolā, skolotāji vadīja mācību stundu, dalījās pieredzē, kā risināt dažādas mācību situācijas, kā arī diskutēja, ko nozīmē mācīt eksaktos mācību priekšmetus un ekonomiku. Vajadzēja nodemonstrēt radošus, efektīvus, inovatīvus paņēmienus, kas var noderēt kolēģu turpmākajā darbā.

Skolotāja vadīja mācību stundu, precīzāk, stundas fragmentu 20 minūšu garumā par tematu “Baktēriju nozīme pārtikas ražošanā” 7. klasē. J. Joničonoka stāsta: “Šis konkurss pierāda, ka katram no mums ir daudz radošu ideju. Visas piecas  demonstrētās stundas, kaut arī par vienu tēmu, bija ļoti atšķirīgas un interesantas. Galvenais akcents – skolēnu iesaistīšana un rezultāts. Visas dienas garumā dalībniekus vērtēja eksperti: tika vērtēta mācību stundas vadīšanas prasme, atbildes uz jautājumiem par mācību stundas organizēšanu, piemēram, kā tu izstrādātu  stundas plānu par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Arī tika ņemtas vērā skolēnu atbildes stundas beigās uz žūrijas jautājumu – Ko tu šajā stundā iemācījies? Tā ir fantastiska iespēja gūt pieredzi un jaunas idejas darbam!”

Iespējams, skolotājas gūtā pieredze konkursā būs stimuls dalībai līdzīgos konkursos arī kolēģiem, jo katram pedagogam ir savas stiprās puses, kas stundu padara saistošu un aizraujošu.

Ludzas 2.vidusskolas direktore
Zinaīda Buliga

 

coloring.cool