LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 20. oktobris
Leonīda, Leonīds
Ludza
Cloudy
1°C
 
A A A

„Jautrais Ziemassvētku pasākums” Pureņos

26.decembra pēcpusdienā Pureņu pagasta tautas nama zālē skanēja bērnu smiekli, valdīja jautrība un tika dziedātas dziesmas.

Jautāsiet: „Kas gan tur notika?”

Atbildēšu: „Ziemassvētku Rūķītis pulcēja pagasta mazos un lielos iedzīvotājus uz Jautro Ziemassvētku pasākumu”.

Izklaidēt Pureņu pagasta iedzīvotājus bija ieradušies ciemiņi no kaimiņu pagasta – Ņukšu TN bērnu folkloras kopa „Rīkšoveņa” un tās vadītāja Ilona Poikāne.

Pasākumu ievirzīt jautrajā gultnē palīdzēja Pureņu pagasta amatierteātris „Pureņu zīds”, nodemonstrējot bērniem lugu „Ziemassvētki laukos” („Зима в Простоквашино”) un pieaugušajiem „Auga auga rūžeņa…”. Savukārt Ņukšu pagasta bērnu folkloras kopas „Rīkšoveņa” dalībnieki dziedāja Ziemassvētku dziesmas un aicināja mazos Pureniešus jestrajās rotaļās. Ziemassvētku Rūķītis bērniem bija sagatavojis radošus konkursus – “Uzcel manu sniegavīru!” un “Izkrāso manu ziemu!”.  Neizpalika arī tradicionālā, kopīgā Ziemassvētku eglītes rotāšana.

Kad bija diezgan dziedāts un smiets,  ikviens  mazais pasākuma dalībnieks, tika aicināts piedalīties „Ziemassvētku loterijā”, kurā varēja vinnēt krāsojamās grāmatiņas, rakstāmpiederumus, blociņus un ziemīgas uzlīmes.

Pasākuma izskaņā, pateicībā par jauko eglītes rotāšanu, Ziemassvētku Rūķītis katram mazajam ķiparam dāvāja eglīšu mantiņu – šokolādes zvaniņu, kuru iekarināt mājās –  savā eglītē.

Paldies Ņukšu pagasta „lakstīgalai” Ilonai Poikāne un mazajiem „cīrulīšiem” – folkloras kopas „Rīkšoveņa” dalībniekiem par skanīgās svētku noskaņas radīšanu Pureņos! Lolitai, Diānai un Dacei – par humora devu pasākumam! Ilārijai – par fotosesiju, Sandim – par apskaņošanu! Paldies Pureņu pagasta bērniem, viņu vecākiem, vecvecākiem un ciemiņiem par atsaucību un dalību pasākumā!

Laimīgu Jauno 2018. gadu! Novēlu, lai Tas būtu tikpat pozitīvs, humora caurvīts un jautrs, kāds bija Ziemassvētku pasākums Pureņos!

Ruta Zaiceva,

Pureņu pagasta bibliotēkas vadītāja

coloring.cool