LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-18°C
 
A A A

Jauno ludzāniešu domraksti saņem balvas valsts mēroga konkursā

Ludzas pilsētas ģimnāzijā nesen saņemts sūtījums no Neretas, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja „Riekstiņi”. Skolotāja Vanda Žulina pastāstīja, ka tās bija trīs skaisti iesietas grāmatas „… atrast otru Latviju pasaulē nav iespējams” – Jāņa Jaunsudrabiņa 140. dzimšanas dienas atcerei veltītā literārā un ainavu konkursa darbu izlase.

Konkurss bija izsludināts pagājušajā mācību gadā. Savus domrakstus konkursam iesniedza divi septītklasnieki: Poļina Čeļadko un Jānis Golubovs. Kopā konkursa žūrijas vērtēšanai bija iesūtīti 130 literārie darbi no visas Latvijas. 67 veiksmīgākie ir publicēti grāmatā. Starp tiem arī abu ludzāniešu domraksti. Jānis Golubovs par savu sacerējumu ir saņēmis 2. vietu, bet Poļina – Atzinību.

Jāņa darba tēma ir J. Jaunsudrabiņa vārdi:

“Kas cilvēks ir bez dzimtenes,

Bez tēvijas, bez mājām?

– Tik puteklis un pameslis

Zem svešu tautu kājām”.

Zēna domrakstam iedvesmu ir devušas ludzānieša Igora Kraģa atmiņas par izsūtījuma gadiem Sibīrijā.

Poļinas tēma – „Makšķernieka stāsts”. Tapis interesants radošais darbs – kā sapnis, kā vīzija saistībā ar Jaunsudrabiņa varoņiem un viņa paša dzīvi.

Abu domrakstu autoru skolotāja ir Laila Budreviča. Viņa arī rosināja jaunos talantus piedalīties konkursā.

Apsveicam! Saņemts augsts novērtējums.

coloring.cool