LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Cloudy
-2°C
 
A A A

Jaunieši pulcējas deju festivālā

IMG_20160723_134714Istrā 23. jūlijā notika deju festivāls “Break Dance”, ko organizēja Tautas nama vadītāja Jūlija Kazjulenoka un vietējās bibliotēkas vadītāja Jeļena Kreminska. Uz festivālu pulcējās dejotāji no Ludzas novada. Kopā ar saviem horeogrāfiem jaunieši demonstrēja savu māku, oriģinālas kustības un vienkārši dejoja.

Deju maratons sākās ar satriecoši spilgtu Istras meiteņu priekšnesumu. Grupa “Wiggle Hips” dejoja droši, nosakot visu turpmāko festivāla noskaņu. Kā gan citādi – dzimtā skatuve.

IMG_20160723_134108Istrānietes nomainīja grupa no Pildas “Ritms” (vadītāja Svetlana Duzinkeviča), meitenes uzstājās ar jautru kovboju deju, kā arī vairākām mūsdienīgām ritmiskām kompozīcijām.

Neatpalika jaunieši no Briģiem – Olgas Štrauhas vadītais deju kolektīvs “Reflex” visus apbūra ar savu kompozīciju “Alise Brīnumzemē”, bija jūtams labs horeogrāfa darbs.

Pārsteidza jaunieši no Cirmas pagasta – uz svētkiem bija ieradies vokālais ansamblis “Prieks”, kura dalībnieki, izrādās, ne vien dejo, bet arī dzied. Mākslinieciskā vadītāja Marina Piterāne iepriecināja skatītājus ar skanīgām dziesmām.IMG_20160723_132309

Jaunieši no Ludzas kopīgi ar istrēniešiem noorganizēja flešbomu (kopīgu deju ar vienādām kustībām), kurā piedalījās visi uz festivālu sabraukušie dejotāji. Jaunieši ar entuziasmu atkārtoja vienkāršās, bet enerģiskās kustības, skanot mūsdienīgai mūzikai. Bija jūtama vienotība. Tieši tā sākas draudzība, bet reizēm arī mīlestība.

Kulminācija – Santas Kairovas vadītās grupas “Heroes Crew” (Rēzekne) uzstāšanās – īsts efektīgs šovs: kostīmu kaleidoskops, gaismas rotaļa audumos un kustību daile… Jaunieši ir īsti profesionāļi. Skatītājus apbūra precīzās kustības, ritmika un plastika, grācija. Vienaldzīgo skatītāju rindās nebija.IMG_20160723_130905

Deju maratonu noslēdza duets “Lirika”, kuru vada N. Leitāne. Skanēja dziesmas par draudzību.

Informē J. Kozjulenoka, Istras TN vadītājaIMG_20160723_135941

coloring.cool