LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Partly sunny
20°C
 
A A A

Jaunas mēbeles un moderns aprīkojums Ludzas mākslas skolā

EU&ENPI_LV-ENcolor

Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā ar tehnoloģiju klātbūtni savā dzīvē saskaramies gandrīz katrā dzīves situācijā. Izņēmums, protams, nav arī mācību iestādes. Laiks, kad skolēni mācījās uzdoto mācību vielu tikai no grāmatām un no skolotāju stāstītā ir beidzies, arī mākslas izglītība attīstās un pilnveidojas.

Ludzas mākslas skolas bērni jau izmanto jaunās mēbelesLudzas novada pašvaldība, realizējot projektu „Izglītības apstākļu uzlabošana mākslas mantojuma saglabāšanai Latvijā un Baltkrievijā pārrobežu sadarbības ietvaros” („Virtuālā realitāte” Nr. LLB-2-244), Ludzas mākslas skolai iegādājās vismodernāko aprīkojumu mākslas izglītības attīstībai. Tika iegādāts skeneris, foto, video kameras,portatīvais dators un tagad arī Ludzas mākslas skolā ir interaktīvā tāfele ar īsā fokusa attāluma projektoru.

Skolotāji atzīst, ka viņiem pašiem ir daudz jāmācās, lai spētu izmantot visas jaunās iespējas un ilgāk jāgatavojas nodarbībām, tomēr gandarījums par stundu kvalitāti un skolēnu ieinteresētību ir tā darba alga, ko viņi saņem pozitīvo emociju veidā.

Projektu „Izglītības apstākļu uzlabošana Latvijas un Baltkrievijas pierobežas reģionos mākslas mantojuma ilgtspējai” (LLB-2-244) finansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma.

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (EKPI) Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007.-2013.gadam. Vispārējais Programmas stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu reģionu teritoriālo kohēziju, nodrošināt augsta līmeņa vides aizsardzību un ekonomisko un sociālo labklājību, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un kultūras daudzveidību.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Programmas oficiālā interneta vietne ir www.enpi-cbc.eu.

 Eiropas Savienību veido 28 dalībvalstis, kas nolēmušas pakāpeniski apvienot savu kompetenci, resursus un likteņus. Piecdesmit gadus ilgā paplašināšanās perioda laikā tās ir kopīgiem spēkiem izveidojušas stabilitātes, demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības zonu, vienlaikus saglabājot kultūru daudzveidību, toleranci un personiskās brīvības. Eiropas Savienība labprāt dalās savos sasniegumos un vērtībās ar valstīm un cilvēkiem aiz ES robežām.

coloring.cool